Czwartek, 19 Lipiec, Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bezpańskie błoto na drodze audi

„Taki mamy klimat!” to był już chyba szczyt arogancji i urzędniczego lenistwa – mówi zdenerwowany Rafał Jędrzejczyk. - Mój samochód pół doby stoi zakopany w błocie, a żaden urzędnik ani w mieście, ani w gminie nie wie, czyje to błoto jest: miejskie czy gminne. 

Pan Rafał w poniedziałek późniejszym wieczorem, około godziny 20., wracał z pracy do domu. U zbiegu nieutwardzonego odcinka miejskiej ulicy Pola z gminną drogą wiodącą w kierunku Nowego Gizewa – utknął. Jego kosztowne audi po osie kół zapadło się w błocie. - Było ciemno, pusto, znikąd pomocy. Zostawiłem więc samochód w tym błocie, bo nie miałem innego wyjścia, a we wtorek od samego rana zacząłem dzwonić do „wszystkich świętych”, by się dowiedzieć, czyja to droga, czyje błoto, kto jest za tę sytuację formalnie odpowiedzialny i kto, tak po sprawiedliwości, powinien mi ten samochód bez uszkodzeń z błota wyciągnąć – opowiada.

Z Urzędu Miejskiego został odesłany do gminnego. Ten – znów odesłał do miasta. Każdy z „nękanych” urzędników nie przyznawał się do tego, że błoto należy do reprezentowanego przezeń samorządu. Kolejne uściślenia musiały jednak wskazać dokładniej, że audi kąpie się w błocie już na gruncie gminnym, tuż poza granicami miasta. Urzędnicy gminni zaczęli szukać innych winnych. - Kazali mi dzwonić do zakładu w Kamionku, twierdzili, że nie wiedzą, kto tę drogę tak ostatnio „równał”, że z powierzchni zniknęła dość stabilna warstwa, po której w miarę dawało się przejechać, a pozostawił czystą glinę – relacjonuje Rafał Jędrzejczyk. - A co robi rozmokła glina to łatwo można było zobaczyć. Żadnego urzędnika to jednak nie interesowało. Tylko „Tygodnik Szczytno” zechciał pojechać na miejsce.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54