Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bezpańskie błoto na drodze audi

„Taki mamy klimat!” to był już chyba szczyt arogancji i urzędniczego lenistwa – mówi zdenerwowany Rafał Jędrzejczyk. - Mój samochód pół doby stoi zakopany w błocie, a żaden urzędnik ani w mieście, ani w gminie nie wie, czyje to błoto jest: miejskie czy gminne. 

Pan Rafał w poniedziałek późniejszym wieczorem, około godziny 20., wracał z pracy do domu. U zbiegu nieutwardzonego odcinka miejskiej ulicy Pola z gminną drogą wiodącą w kierunku Nowego Gizewa – utknął. Jego kosztowne audi po osie kół zapadło się w błocie. - Było ciemno, pusto, znikąd pomocy. Zostawiłem więc samochód w tym błocie, bo nie miałem innego wyjścia, a we wtorek od samego rana zacząłem dzwonić do „wszystkich świętych”, by się dowiedzieć, czyja to droga, czyje błoto, kto jest za tę sytuację formalnie odpowiedzialny i kto, tak po sprawiedliwości, powinien mi ten samochód bez uszkodzeń z błota wyciągnąć – opowiada.

Z Urzędu Miejskiego został odesłany do gminnego. Ten – znów odesłał do miasta. Każdy z „nękanych” urzędników nie przyznawał się do tego, że błoto należy do reprezentowanego przezeń samorządu. Kolejne uściślenia musiały jednak wskazać dokładniej, że audi kąpie się w błocie już na gruncie gminnym, tuż poza granicami miasta. Urzędnicy gminni zaczęli szukać innych winnych. - Kazali mi dzwonić do zakładu w Kamionku, twierdzili, że nie wiedzą, kto tę drogę tak ostatnio „równał”, że z powierzchni zniknęła dość stabilna warstwa, po której w miarę dawało się przejechać, a pozostawił czystą glinę – relacjonuje Rafał Jędrzejczyk. - A co robi rozmokła glina to łatwo można było zobaczyć. Żadnego urzędnika to jednak nie interesowało. Tylko „Tygodnik Szczytno” zechciał pojechać na miejsce.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38