Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bestia bez sumienia okrada grób Natanka

Ktoś notorycznie okrada i niszczy grób synka państwa Szydłowskich. Rodzice są załamani. Zbulwersowani są pracownicy cmentarza i policjanci. Gdzie szacunek dla zmarłych? I to dziecka...Natanek, syn Marty i Dariusza Szydłowskich, żył zaledwie 5 godzin. Urodził się i zmarł w marcu tego roku. Pani Marta do dziś nie może otrząsnąć się z tej traumy.

- To wciąż bardzo boli, gdyby nie mąż Dariusz pewnie nie dałabym sobie z tym rady – wspomina kobieta. - Natanek urodził się wcześniakiem, czekaliśmy na jego urodzenie z utęsknieniem. Potem pojawiła się ogromna pustka. Smutek i łzy...

 

Każdego dnia

Natanek spoczął na cmentarzu w Szczytnie. Niemal każdego dnia są tam świeże kwiaty, znicze. Rodzice postawili piękny pomnik.

- Nie mieszkamy już w Szczytnie, ale staramy się odwiedzać grób naszego dziecka jak najczęściej – mówi pani Marta. - Niemal każdego dnia przy grobie Natanka jest za to moja mama. To ona ustawia tam kwiaty, znicze, figurki aniołków.

Niestety, od kilku tygodni ktoś notorycznie okrada grób i demoluje go.

 

Podejrzana kobieta

- Nie mogliśmy uwierzyć w to, co tam zobaczyliśmy. Zniknęły kwiaty, podstawki pod znicze, a pozostałe rzeczy były porozrzucane na całym pomniku – mówi ze smutkiem pani Marta. - Co za bestia bez sumienia mogła to zrobić? Za pierwszym razem sprawę zbagatelizowaliśmy. Posprzątaliśmy, kupiliśmy nowe kwiaty, znicze.

Niestety, kilka dni później sytuacja się powtórzyła. Potem ponownie. Mama pani Marty nakryła jakąś kobietę, która stała przy pomniku Natanka i trzymała w ręku donicę z kwiatami. - A grób był znowu zniszczony – opowiada mama Natanka. - Kobieta tłumaczyła się głupio, ale moja mama tak przejęła się tym, co zobaczyła, że pozwoliła kobiecie się oddalić. Być może to ona okrada nasze dziecko...

 

Administracja i policja bezradna?

Tata pani Marty sprawę zgłosił administracji cmentarza. Zajmuje się tym Zakład Usług Komunalnych w Szczytnie. Pracownicy też są zbulwersowani, ale bezradnie rozkładają ręce. - Właściwie na cmentarzu jesteśmy do godz. 15 – mówi Stanisław Sierak. - Jeśli w tych godzinach coś się zadzieje, reagujemy. Kradzieże, niestety, się zdarzają. Kilka lat temu dochodziło też do niszczenia grobów, ale ostatnio przynajmniej z tym jest spokój. Zgłaszamy to na policję. Ale tam poinstruowano nas, że musi to zrobić ktoś z rodziny.

 

Kamera przypilnuje złodzieja

Policjantów cała sprawa też poważnie zbulwersowała, ale jednocześnie przyznają, że wykrycie sprawcy graniczy z cudem. Inna rzecz, że kradzież kwiatów, czy znicza za kilkanaście złotych to znikoma szkodliwość, a takimi sprawami policjanci bardzo rzadko się zajmują.

- Widok grobu własnego dziecka bardzo boli. Ten, kto nie stracił dziecka nie ma pojęcia o czym mówię – żali się pani Marta. - A widok okradzionego, zniszczonego nagrobka to naprawdę coś potwornego.

Rodzinie ktoś podpowiedział, aby zamontowali na własną rękę kamerę. - Jeśli te kradzieże będą się powtarzały, to na pewno tak zrobimy, tylko czy na tym to wszystko ma polegać? – pyta pan Dariusz. - Jakim trzeba być podłym człowiekiem, aby okradać groby...

 

 

Fot.

 

Marta i Dariusz Szydłowscy nie mogą uwierzyć w to, że ktoś może być aż tak podły i okradać grób ich synkaKomentarze do artykułu

Renata

Ja mam podobna sytuacje od 26 wrzesnia 2017 jest demolowane i okradane notorycznie miejsce smierci mojego Syna. grob dziecka mojego znajduje sie w Polsce a ja mieszkam w niemczech i tu mamy miejsce na ktorym mozemy wyplakac sie , wspomniec Syna i postawic swieczke ku pamieci. Niestety pewna kobieta demoluje go caly czas i kradnie wszystkie elektryczne rzeczy a kwiaty rozwala , wazony tlucze. Jestesmy bezsilni. Nikt nam nie moze pomoc a serce nam peka jak to widzimy. Nie chodzi tu o pieniadze tylko o samo to miejsce , dla mnie jest ono jak grob !!!!! Wspolczuje Panstwu Szydlowskim naprawde wiem co czuja.

Marta Szydłowska

Tak wiatr powoduje że duży anioł znajduję się na pomniku.. takie komentarze zbędne

czytelnik

zawiedziona kochanka?

ga

Przykre to, ale może po prostu wiatr. Ostatnio wiele grobów tak wyglądało. Wiatr pozwiewał kwiaty i dekoracje.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2017-09-05 14:12:14

Ochroniarz okradał „własny” sklep

 • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby

 • Czwartek, 2015-08-20 12:13:13

Wykopali ciała z grobów, szukali skarbów?


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56