Poniedziałek, 16 Lipiec, Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bestia bez sumienia okrada grób Natanka

Ktoś notorycznie okrada i niszczy grób synka państwa Szydłowskich. Rodzice są załamani. Zbulwersowani są pracownicy cmentarza i policjanci. Gdzie szacunek dla zmarłych? I to dziecka...Natanek, syn Marty i Dariusza Szydłowskich, żył zaledwie 5 godzin. Urodził się i zmarł w marcu tego roku. Pani Marta do dziś nie może otrząsnąć się z tej traumy.

- To wciąż bardzo boli, gdyby nie mąż Dariusz pewnie nie dałabym sobie z tym rady – wspomina kobieta. - Natanek urodził się wcześniakiem, czekaliśmy na jego urodzenie z utęsknieniem. Potem pojawiła się ogromna pustka. Smutek i łzy...

 

Każdego dnia

Natanek spoczął na cmentarzu w Szczytnie. Niemal każdego dnia są tam świeże kwiaty, znicze. Rodzice postawili piękny pomnik.

- Nie mieszkamy już w Szczytnie, ale staramy się odwiedzać grób naszego dziecka jak najczęściej – mówi pani Marta. - Niemal każdego dnia przy grobie Natanka jest za to moja mama. To ona ustawia tam kwiaty, znicze, figurki aniołków.

Niestety, od kilku tygodni ktoś notorycznie okrada grób i demoluje go.

 

Podejrzana kobieta

- Nie mogliśmy uwierzyć w to, co tam zobaczyliśmy. Zniknęły kwiaty, podstawki pod znicze, a pozostałe rzeczy były porozrzucane na całym pomniku – mówi ze smutkiem pani Marta. - Co za bestia bez sumienia mogła to zrobić? Za pierwszym razem sprawę zbagatelizowaliśmy. Posprzątaliśmy, kupiliśmy nowe kwiaty, znicze.

Niestety, kilka dni później sytuacja się powtórzyła. Potem ponownie. Mama pani Marty nakryła jakąś kobietę, która stała przy pomniku Natanka i trzymała w ręku donicę z kwiatami. - A grób był znowu zniszczony – opowiada mama Natanka. - Kobieta tłumaczyła się głupio, ale moja mama tak przejęła się tym, co zobaczyła, że pozwoliła kobiecie się oddalić. Być może to ona okrada nasze dziecko...

 

Administracja i policja bezradna?

Tata pani Marty sprawę zgłosił administracji cmentarza. Zajmuje się tym Zakład Usług Komunalnych w Szczytnie. Pracownicy też są zbulwersowani, ale bezradnie rozkładają ręce. - Właściwie na cmentarzu jesteśmy do godz. 15 – mówi Stanisław Sierak. - Jeśli w tych godzinach coś się zadzieje, reagujemy. Kradzieże, niestety, się zdarzają. Kilka lat temu dochodziło też do niszczenia grobów, ale ostatnio przynajmniej z tym jest spokój. Zgłaszamy to na policję. Ale tam poinstruowano nas, że musi to zrobić ktoś z rodziny.

 

Kamera przypilnuje złodzieja

Policjantów cała sprawa też poważnie zbulwersowała, ale jednocześnie przyznają, że wykrycie sprawcy graniczy z cudem. Inna rzecz, że kradzież kwiatów, czy znicza za kilkanaście złotych to znikoma szkodliwość, a takimi sprawami policjanci bardzo rzadko się zajmują.

- Widok grobu własnego dziecka bardzo boli. Ten, kto nie stracił dziecka nie ma pojęcia o czym mówię – żali się pani Marta. - A widok okradzionego, zniszczonego nagrobka to naprawdę coś potwornego.

Rodzinie ktoś podpowiedział, aby zamontowali na własną rękę kamerę. - Jeśli te kradzieże będą się powtarzały, to na pewno tak zrobimy, tylko czy na tym to wszystko ma polegać? – pyta pan Dariusz. - Jakim trzeba być podłym człowiekiem, aby okradać groby...

 

 

Fot.

 

Marta i Dariusz Szydłowscy nie mogą uwierzyć w to, że ktoś może być aż tak podły i okradać grób ich synkaKomentarze do artykułu

Renata

Ja mam podobna sytuacje od 26 wrzesnia 2017 jest demolowane i okradane notorycznie miejsce smierci mojego Syna. grob dziecka mojego znajduje sie w Polsce a ja mieszkam w niemczech i tu mamy miejsce na ktorym mozemy wyplakac sie , wspomniec Syna i postawic swieczke ku pamieci. Niestety pewna kobieta demoluje go caly czas i kradnie wszystkie elektryczne rzeczy a kwiaty rozwala , wazony tlucze. Jestesmy bezsilni. Nikt nam nie moze pomoc a serce nam peka jak to widzimy. Nie chodzi tu o pieniadze tylko o samo to miejsce , dla mnie jest ono jak grob !!!!! Wspolczuje Panstwu Szydlowskim naprawde wiem co czuja.

Marta Szydłowska

Tak wiatr powoduje że duży anioł znajduję się na pomniku.. takie komentarze zbędne

czytelnik

zawiedziona kochanka?

ga

Przykre to, ale może po prostu wiatr. Ostatnio wiele grobów tak wyglądało. Wiatr pozwiewał kwiaty i dekoracje.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2017-09-05 14:12:14

Ochroniarz okradał „własny” sklep

 • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby

 • Czwartek, 2015-08-20 12:13:13

Wykopali ciała z grobów, szukali skarbów?


Komentarze

 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!
  Autor: fred
  2018-07-11 08:33:48