Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bestia bez sumienia okrada grób Natanka


Ktoś notorycznie okrada i niszczy grób synka państwa Szydłowskich. Rodzice są załamani. Zbulwersowani są pracownicy cmentarza i policjanci. Gdzie szacunek dla zmarłych? I to dziecka...Natanek, syn Marty i Dariusza Szydłowskich, żył zaledwie 5 godzin. Urodził się i zmarł w marcu tego roku. Pani Marta do dziś nie może otrząsnąć się z tej traumy.

- To wciąż bardzo boli, gdyby nie mąż Dariusz pewnie nie dałabym sobie z tym rady – wspomina kobieta. - Natanek urodził się wcześniakiem, czekaliśmy na jego urodzenie z utęsknieniem. Potem pojawiła się ogromna pustka. Smutek i łzy...

 

Każdego dnia

Natanek spoczął na cmentarzu w Szczytnie. Niemal każdego dnia są tam świeże kwiaty, znicze. Rodzice postawili piękny pomnik.

- Nie mieszkamy już w Szczytnie, ale staramy się odwiedzać grób naszego dziecka jak najczęściej – mówi pani Marta. - Niemal każdego dnia przy grobie Natanka jest za to moja mama. To ona ustawia tam kwiaty, znicze, figurki aniołków.

Niestety, od kilku tygodni ktoś notorycznie okrada grób i demoluje go.

 

Podejrzana kobieta

- Nie mogliśmy uwierzyć w to, co tam zobaczyliśmy. Zniknęły kwiaty, podstawki pod znicze, a pozostałe rzeczy były porozrzucane na całym pomniku – mówi ze smutkiem pani Marta. - Co za bestia bez sumienia mogła to zrobić? Za pierwszym razem sprawę zbagatelizowaliśmy. Posprzątaliśmy, kupiliśmy nowe kwiaty, znicze.

Niestety, kilka dni później sytuacja się powtórzyła. Potem ponownie. Mama pani Marty nakryła jakąś kobietę, która stała przy pomniku Natanka i trzymała w ręku donicę z kwiatami. - A grób był znowu zniszczony – opowiada mama Natanka. - Kobieta tłumaczyła się głupio, ale moja mama tak przejęła się tym, co zobaczyła, że pozwoliła kobiecie się oddalić. Być może to ona okrada nasze dziecko...


 

Administracja i policja bezradna?

Tata pani Marty sprawę zgłosił administracji cmentarza. Zajmuje się tym Zakład Usług Komunalnych w Szczytnie. Pracownicy też są zbulwersowani, ale bezradnie rozkładają ręce. - Właściwie na cmentarzu jesteśmy do godz. 15 – mówi Stanisław Sierak. - Jeśli w tych godzinach coś się zadzieje, reagujemy. Kradzieże, niestety, się zdarzają. Kilka lat temu dochodziło też do niszczenia grobów, ale ostatnio przynajmniej z tym jest spokój. Zgłaszamy to na policję. Ale tam poinstruowano nas, że musi to zrobić ktoś z rodziny.

 

Kamera przypilnuje złodzieja

Policjantów cała sprawa też poważnie zbulwersowała, ale jednocześnie przyznają, że wykrycie sprawcy graniczy z cudem. Inna rzecz, że kradzież kwiatów, czy znicza za kilkanaście złotych to znikoma szkodliwość, a takimi sprawami policjanci bardzo rzadko się zajmują.

- Widok grobu własnego dziecka bardzo boli. Ten, kto nie stracił dziecka nie ma pojęcia o czym mówię – żali się pani Marta. - A widok okradzionego, zniszczonego nagrobka to naprawdę coś potwornego.

Rodzinie ktoś podpowiedział, aby zamontowali na własną rękę kamerę. - Jeśli te kradzieże będą się powtarzały, to na pewno tak zrobimy, tylko czy na tym to wszystko ma polegać? – pyta pan Dariusz. - Jakim trzeba być podłym człowiekiem, aby okradać groby...

 

 

Fot.

 

Marta i Dariusz Szydłowscy nie mogą uwierzyć w to, że ktoś może być aż tak podły i okradać grób ich synkaKomentarze do artykułu

Renata

Ja mam podobna sytuacje od 26 wrzesnia 2017 jest demolowane i okradane notorycznie miejsce smierci mojego Syna. grob dziecka mojego znajduje sie w Polsce a ja mieszkam w niemczech i tu mamy miejsce na ktorym mozemy wyplakac sie , wspomniec Syna i postawic swieczke ku pamieci. Niestety pewna kobieta demoluje go caly czas i kradnie wszystkie elektryczne rzeczy a kwiaty rozwala , wazony tlucze. Jestesmy bezsilni. Nikt nam nie moze pomoc a serce nam peka jak to widzimy. Nie chodzi tu o pieniadze tylko o samo to miejsce , dla mnie jest ono jak grob !!!!! Wspolczuje Panstwu Szydlowskim naprawde wiem co czuja.

Marta Szydłowska

Tak wiatr powoduje że duży anioł znajduję się na pomniku.. takie komentarze zbędne

czytelnik

zawiedziona kochanka?

ga

Przykre to, ale może po prostu wiatr. Ostatnio wiele grobów tak wyglądało. Wiatr pozwiewał kwiaty i dekoracje.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2017-09-05 14:12:14

Ochroniarz okradał „własny” sklep

 • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby

 • Czwartek, 2015-08-20 12:13:13

Wykopali ciała z grobów, szukali skarbów?


Komentarze

 • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
  a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
  Autor: lulu
  2018-10-15 19:26:22
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58