Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bestia bez sumienia okrada grób Natanka

Ktoś notorycznie okrada i niszczy grób synka państwa Szydłowskich. Rodzice są załamani. Zbulwersowani są pracownicy cmentarza i policjanci. Gdzie szacunek dla zmarłych? I to dziecka...


Natanek, syn Marty i Dariusza Szydłowskich, żył zaledwie 5 godzin. Urodził się i zmarł w marcu tego roku. Pani Marta do dziś nie może otrząsnąć się z tej traumy.

- To wciąż bardzo boli, gdyby nie mąż Dariusz pewnie nie dałabym sobie z tym rady – wspomina kobieta. - Natanek urodził się wcześniakiem, czekaliśmy na jego urodzenie z utęsknieniem. Potem pojawiła się ogromna pustka. Smutek i łzy...

 

Każdego dnia

Natanek spoczął na cmentarzu w Szczytnie. Niemal każdego dnia są tam świeże kwiaty, znicze. Rodzice postawili piękny pomnik.

- Nie mieszkamy już w Szczytnie, ale staramy się odwiedzać grób naszego dziecka jak najczęściej – mówi pani Marta. - Niemal każdego dnia przy grobie Natanka jest za to moja mama. To ona ustawia tam kwiaty, znicze, figurki aniołków.

Niestety, od kilku tygodni ktoś notorycznie okrada grób i demoluje go.

 

Podejrzana kobieta

- Nie mogliśmy uwierzyć w to, co tam zobaczyliśmy. Zniknęły kwiaty, podstawki pod znicze, a pozostałe rzeczy były porozrzucane na całym pomniku – mówi ze smutkiem pani Marta. - Co za bestia bez sumienia mogła to zrobić? Za pierwszym razem sprawę zbagatelizowaliśmy. Posprzątaliśmy, kupiliśmy nowe kwiaty, znicze.

Niestety, kilka dni później sytuacja się powtórzyła. Potem ponownie. Mama pani Marty nakryła jakąś kobietę, która stała przy pomniku Natanka i trzymała w ręku donicę z kwiatami. - A grób był znowu zniszczony – opowiada mama Natanka. - Kobieta tłumaczyła się głupio, ale moja mama tak przejęła się tym, co zobaczyła, że pozwoliła kobiecie się oddalić. Być może to ona okrada nasze dziecko...

 

Administracja i policja bezradna?

Tata pani Marty sprawę zgłosił administracji cmentarza. Zajmuje się tym Zakład Usług Komunalnych w Szczytnie. Pracownicy też są zbulwersowani, ale bezradnie rozkładają ręce. - Właściwie na cmentarzu jesteśmy do godz. 15 – mówi Stanisław Sierak. - Jeśli w tych godzinach coś się zadzieje, reagujemy. Kradzieże, niestety, się zdarzają. Kilka lat temu dochodziło też do niszczenia grobów, ale ostatnio przynajmniej z tym jest spokój. Zgłaszamy to na policję. Ale tam poinstruowano nas, że musi to zrobić ktoś z rodziny.

 

Kamera przypilnuje złodzieja

Policjantów cała sprawa też poważnie zbulwersowała, ale jednocześnie przyznają, że wykrycie sprawcy graniczy z cudem. Inna rzecz, że kradzież kwiatów, czy znicza za kilkanaście złotych to znikoma szkodliwość, a takimi sprawami policjanci bardzo rzadko się zajmują.

- Widok grobu własnego dziecka bardzo boli. Ten, kto nie stracił dziecka nie ma pojęcia o czym mówię – żali się pani Marta. - A widok okradzionego, zniszczonego nagrobka to naprawdę coś potwornego.

Rodzinie ktoś podpowiedział, aby zamontowali na własną rękę kamerę. - Jeśli te kradzieże będą się powtarzały, to na pewno tak zrobimy, tylko czy na tym to wszystko ma polegać? – pyta pan Dariusz. - Jakim trzeba być podłym człowiekiem, aby okradać groby...

 

 

Fot.

 

Marta i Dariusz Szydłowscy nie mogą uwierzyć w to, że ktoś może być aż tak podły i okradać grób ich synkaPowiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2017-09-05 14:12:14

Ochroniarz okradał „własny” sklep

 • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby

 • Czwartek, 2015-08-20 12:13:13

Wykopali ciała z grobów, szukali skarbów?Komentarze do artykułu

czytelnik

zawiedziona kochanka?

ga

Przykre to, ale może po prostu wiatr. Ostatnio wiele grobów tak wyglądało. Wiatr pozwiewał kwiaty i dekoracje.

Napisz

Komentarze

 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
  Autor: obiektywnie
  2017-11-18 22:33:38
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
  Autor: Wiola
  2017-11-18 22:12:55
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
  Autor: Wstyd
  2017-11-18 20:35:57
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
  Autor: Nnn
  2017-11-18 18:44:46
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
  Autor: Artur
  2017-11-18 17:05:30
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
  Autor: ex-Szczytnianka
  2017-11-18 08:35:34
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
  Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
  2017-11-18 07:59:12
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
  Autor: Ania
  2017-11-17 23:24:58
 • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
  Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
  Autor: ...
  2017-11-17 23:04:32
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
  Autor: Krzysztof
  2017-11-17 20:13:17