Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Będzie komunalna spółka w Jedwabni


- Przed laty, z mocy prawa zresztą, zlikwidowane zostały gospodarstwa pomocnicze. Teraz niejako odwracamy ten proces, powołując spółkę – mówi wójt Sławomir Ambroziak.

Spółką, będącą w stu procentach własnością gminy, kierować będzie Daniel Nowociński z Pasymia, formalnie po...



- Przed laty, z mocy prawa zresztą, zlikwidowane zostały gospodarstwa pomocnicze. Teraz niejako odwracamy ten proces, powołując spółkę – mówi wójt Sławomir Ambroziak.

Spółką, będącą w stu procentach własnością gminy, kierować będzie Daniel Nowociński z Pasymia, formalnie powołany już przez Zgromadzenie Wspólników, czyli de facto przez wójta. Ten ostatni zapewnia, że na ten wybór żadnego wpływu nie miały powiązania rodzinne (nowy prezes nowej spółki jest osobistym bratem wicestarosty). - Jest inżynierem o specjalności elektroenergetyk po Politechnice Białostockiej, z dużym doświadczeniem zawodowym – podkreśla wójt. - Poza dyplomem uczelnianym posiada wiele ukończonych kursów specjalistycznych, dysponuje różnymi certyfikatami. W ramach własnej działalności świadczył usługi na rzecz mieszkańców Jedwabna i dał się poznać jako dobry fachowiec. Tematem jednej z jego prac teoretycznych była nasza oczyszczalnia ścieków w Jedwabnie, w odniesieniu do której wskazał sporo dogodnych rozwiązań polepszających jej funkcjonowanie. Rozmawialiśmy wówczas wielokrotnie, więc miałem możliwość bezpośrednio poznać i ocenić jego fachowość.


W najbliższym czasie będzie ją weryfikowała codzienność. Spółka, kierowana przezDaniela Nowocińskiego ma się zajmować całym wachlarzem zagadnień komunalnych: ciepłem, wodą, ściekami, utrzymaniem zieleni, a w nieodległej perspektywie także gospodarką śmieciową i nieruchomościami „użytkowymi”, takimi właśnie, jak oczyszczalnia ścieków.

W piątek nowy szef tworzonego Zakładu ma się spotkać z radnymi, by mogli oni poznać i jego samego, i jego wizję prowadzenia gospodarki komunalnej w Jedwabnie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-12-10 10:09:57

Będzie bezpieczniej nad jeziorami

  • Piątek, 2018-11-23 11:10:46

Belfer górą w Jedwabnie

  • Środa, 2018-11-21 17:16:42

Nowe auto dla ŚDS w Jedwabnie

  • Poniedziałek, 2018-10-22 00:29:36

„Bezpieczni” z ŚDS w Jedwabnie nakręcili film


Komentarze

  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08
  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27