Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Beata Januszczyk jest nowym dyrektorem urzędu pracy

Powiatowy Urząd Pracy ma nowego dyrektora. Krótko przed jego śmiercią Jana Dąbrowskiego na tym stanowisku zastąpiła Beata Januszczyk.



 

Jan Dąbrowski kierował placówką od początku istnienia jej i nowożytnych samorządów. Złożył prośbę od odwołanie z funkcji z dniem 12 lutego. Powód – stan zdrowia, który już od wielu miesięcy utrudniał mu bezpośrednie kierowanie placówką. Pan Jan zmarł na początku marca.
 

Starosta Jarosław Matłach zdecydował nie przeprowadzać konkursu. Skorzystał z dopuszczalnej prawem opcji, tzw. awansu zawodowego i – również z dniem 12 lutego – na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy powołał Beatę Januszczyk, dotychczas zastępcę.
 

Nowa dyrektor zna podległą jednostkę od podszewki.


- Rozpoczęłam tu pracę w listopadzie 1995 roku, kiedy byłam na trzecim roku studiów inżynierskich. Zostałam doradcą zawodowym, a w 2004 roku, po kolejnych studiach, wicedyrektorem – mówi. - Aktualnie jestem w trakcie „robienia” już szóstej „podyplomówki”. Pogłębianie kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy to już chyba moje hobby – dodaje ze śmiechem. - Tak, jak praca jest moją pasją.
 


Te walory dyrektor Januszczyk stanowiły też podstawę starostowej decyzji o awansie wewnętrznym. Stwierdził bowiem, że żadnych „szopek” z konkursem robić nie będzie, jak z góry wiadomo, kto wygra.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-08-15 17:07:25

Zakaz jest, tablic nie ma

  • Poniedziałek, 2018-08-06 21:47:58

Stare mury z nowym wzmocnieniem

  • Poniedziałek, 2018-08-06 21:21:26

Bukowiecki jest w finale mistrzostw Europy w Berlinie

  • Wtorek, 2018-06-26 18:41:50

Ochotnicy z Gromu z nowym wozem bojowym


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17