Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bankierzy i policjanci połączyli siły w walce z oszustami

Policjanci wraz z przedstawicielami banków i placówek bankowych spotkali się wczoraj w szczycieńskiej komendzie. Omawiane były tam wspólne akcje na rzecz przeciwdziałania oszustwom, na które narażone są szczególnie osoby starsze.



Spotkanie poświęcone było przeciwdziałaniu przestępstwom oszustw.

- Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że w przestępstwach oszustwa metodą „na wnuczka” lub innych metodach w zależności od inwencji przestępców, najczęściej osobami pokrzywdzonymi są ludzie starsi – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek powitał gości i zaznaczył, że temat poddany rozważaniom jest niezwykle istotny w kategoriach poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania osób w podeszłym wieku.

- Naszym zadaniem jest wypracowanie mechanizmów, które pozwolą na szybką reakcję policjantów i pracowników banków w przypadku gdy zaistnieje podejrzenie, że osoba wypłacająca pieniądze w banku może robić to pod presją czasu czy też innych osób – tłumaczy komendant Bzymek.

Osoby uczestniczące w spotkaniu osiągnęły porozumienie i wypracowały zasady systematycznego porozumiewania się w celu eliminowania realnego zagrożenia szczególnie osób starszych. Jak ustalono ważnym elementem w całym procesie pomocy jest po prostu rozmowa. Zadanie kilku pytań ludziom, którzy według obserwacji mogą wypłacać pieniądze dla oszusta, może być dla nich po prostu wybawieniem z traumatycznej sytuacji.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-12-08 10:12:54

Policjanci polują na pieszych

  • Środa, 2017-12-06 09:24:32

Policjanci, jak Mikołaje (zdjęcia)

  • Wtorek, 2017-12-05 11:39:50

Policjanci odznaczeni za krew



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
    Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
    Autor: mieszkaniec
    2017-12-18 11:33:17
  • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
    Nie ładnie Elmed nie ładnie...
    Autor: Borys
    2017-12-16 12:44:23
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
    Autor: Aleksandra Orzoł
    2017-12-15 22:17:15
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
    Autor: Kasia
    2017-12-15 22:16:00
  • Znikająca zatoka autobusowa
    Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
    Autor: Rafał
    2017-12-15 15:27:18
  • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
    Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
    Autor: ga
    2017-12-14 15:07:59
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
    Autor: Hrynial
    2017-12-14 13:16:03
  • Policjanci polują na pieszych
    W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
    Autor: kama
    2017-12-14 09:44:19
  • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
    Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
    Autor: Rolniczka
    2017-12-13 23:10:24
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Co za dno
    Autor: Wiesław paleta