Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Baczność! Nadchodzi pani oficer...

Kobiety-ochotniczki szturmują polską armię. Jedną z nich jest Magdalena Jabłonowska, urzędniczka szczycieńskiego starostwa. Jeśli dobrze pójdzie to za rok może być podporucznikiem wojska polskiego, a dokładnie wojsk... pancernych.


 

Jest takie miejsce, w którym kobieta nie musi martwić się strojem czy fryzurą. To jednostka wojskowa. W polskiej armii służy coraz więcej pań, które już dawno przestały być tylko maskotkami w męskim świecie. Żołnierki realizują odpowiedzialne zadania na ekstremalnych misjach. Dołączyć do tego grona chce 38-letnia Magdalena Jabłonowska ze Szczytna. Na razie pani Magda jest urzędniczką wydziału promocji szczycieńskiego starostwa.

 

 

Jest pani szczęśliwą mężatką i mamą dwóch chłopców. Skąd zatem pomysł na tak ekstremalne zajęcie?

 

Chodziło mi to po głowie już od jakiegoś czasu. Mam w rodzinie wojskowych i zawsze im zazdrościłam tego zajęcia.

 

Jak na pani decyzję zareagował mąż?

 

Zaniemówił (śmiech). Potrzebował trochę czasu, aby zaakceptować moją decyzję. Ale potem usłyszałam „bierz się do roboty, ćwicz, trenuj, abyś nie przyniosła mi wstydu” (śmiech).

 

I?

 

I ćwiczę, trenuję, wstydu nie będzie (śmiech). Co więcej, mój mąż bardzo mnie w tym wspiera. Nawet ze mną trenuje.

 

Skąd pewność, że wstydu nie będzie?

 

Miałam już możliwość lekkiej weryfikacji swoich umiejętności. Byłam na kursie przygotowawczym w jednostce wojskowej. Były tam zajęcia teoretyczne i praktyczne. Pokazali nam, co będzie wymagane na egzaminach. Pływanie, bieg... Ogólna sprawność sportowa.

 

Jak wyszło?

 

Myślę że dobrze, bo w tyle zostawiłam sporą cześć męskich kandydatów do wojska. Nie powiem, była satysfakcja.

 

Pani Magdalena do Szczytna przyjechała z Lipna w województwie kujawsko-pomorskim. Najpierw trafiła do Olsztyna. Na studia. Tam poznała swojego obecnego męża, który pochodzi z Targowa. - I tak tu zostałam – śmieje się. Najpierw pracowała w urzędzie w Mrągowie, potem w Dźwierzutach, a teraz w Starostwie Powiatowym w Szczytnie. - Praca jest ciekawa, a i szefostwo wyjątkowe i wyrozumiałe – mówi Magdalena Jabłonowska. - Rozumieją moją chęć spróbowania swoich sił w wojsku zarówno pan starosta, jak i pan naczelnik pomagają mi pogodzić obecne obowiązki z przygotowaniem się do testów i egzaminów do wojska. Za co im bardzo dziękuję.

Drogę do wojska pani Magdalena rozpoczęła od wizyty w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Olsztynie. Najpierw chciała iść do wojsk obrony terytorialnej. - Ale podczas spotkania z majorem Zbigniewem Stakunem okazało się, że jest możliwość iść od razu na roczny kurs we Wrocławiu, po którym będę podporucznikiem – opowiada przyszła żołnierka. - Zaryzykowałam i walczę o ten kurs. Droga do celu nie jest prosta, ale ja lubię wyzwania.



Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2017-10-14 11:29:43

Dynia olbrzym pani Elżbiety

  • Środa, 2017-06-28 13:22:18

Pani Mariola super sołtysem powiatu

  • Czwartek, 2017-03-09 11:57:01

Fachowcy z Klonu doradzali paniom



Komentarze do artykułu

bosman

już czuję się bezpieczniej

gocha

Brawo Pani Magdo!! Marzenia można spełniać w każdym wieku!!

AXA

Żenada. 38 latka zostanie przyjęta do armii. Jak nadal będą nabory osób w podobnym wieku to armia niewiele będzie warta ( moherowa gwardia). Trochę póżno w tej pani obudziły się instynkty żołnierskie. Jak lubi wyzwania to niech wykaże się w końcu czymś konkretnym na stołku w starostwie - bo jakoś nie słyszałem..

NSR

No nieźle, być oficerem po roku. I później taki teoretyk stoi nad kapralem czy chorążym, który w wojsku zjadł zęby.

Trep

Jedna wielka ściema, wojsko jest miejscem gdzie właśnie szczególnie zwraca się uwagę na wygląd. Najlepiej przecież wziąć osobę z cywila, w dostatku w późnym wieku, zamiast awansować młodych i ambitnych którzy już są w Armii. Tacy ludzie noszą miano PLECAKOW, i nigdy środowisko żołnierskie nie będzie patrzylo na nich przychylnym okiem. To skandal, nepotyzm i kolesiostwo.

Napisz

Komentarze

  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
    Autor: Pani Ania
    2017-10-21 13:35:00
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
    Autor: joker
    2017-10-21 07:58:08
  • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
    Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
    Autor: Gabi
    2017-10-20 21:06:50
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
    Autor: Edek
    2017-10-20 13:22:26
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
    Autor: mk
    2017-10-20 12:12:33
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
    Autor: Student
    2017-10-20 12:11:12
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
    Autor: R. Nowicki
    2017-10-20 11:34:30
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    CZas na basen miejski pani Danuto G.
    Autor: macx
    2017-10-19 13:43:47
  • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
    o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
    Autor: animonek