Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Baczność! Nadchodzi pani oficer...

Kobiety-ochotniczki szturmują polską armię. Jedną z nich jest Magdalena Jabłonowska, urzędniczka szczycieńskiego starostwa. Jeśli dobrze pójdzie to za rok może być podporucznikiem wojska polskiego, a dokładnie wojsk... pancernych. 

Jest takie miejsce, w którym kobieta nie musi martwić się strojem czy fryzurą. To jednostka wojskowa. W polskiej armii służy coraz więcej pań, które już dawno przestały być tylko maskotkami w męskim świecie. Żołnierki realizują odpowiedzialne zadania na ekstremalnych misjach. Dołączyć do tego grona chce 38-letnia Magdalena Jabłonowska ze Szczytna. Na razie pani Magda jest urzędniczką wydziału promocji szczycieńskiego starostwa.

 

 

Jest pani szczęśliwą mężatką i mamą dwóch chłopców. Skąd zatem pomysł na tak ekstremalne zajęcie?

 

Chodziło mi to po głowie już od jakiegoś czasu. Mam w rodzinie wojskowych i zawsze im zazdrościłam tego zajęcia.

 

Jak na pani decyzję zareagował mąż?

 

Zaniemówił (śmiech). Potrzebował trochę czasu, aby zaakceptować moją decyzję. Ale potem usłyszałam „bierz się do roboty, ćwicz, trenuj, abyś nie przyniosła mi wstydu” (śmiech).

 

I?

 

I ćwiczę, trenuję, wstydu nie będzie (śmiech). Co więcej, mój mąż bardzo mnie w tym wspiera. Nawet ze mną trenuje.

 

Skąd pewność, że wstydu nie będzie?

 

Miałam już możliwość lekkiej weryfikacji swoich umiejętności. Byłam na kursie przygotowawczym w jednostce wojskowej. Były tam zajęcia teoretyczne i praktyczne. Pokazali nam, co będzie wymagane na egzaminach. Pływanie, bieg... Ogólna sprawność sportowa.

 

Jak wyszło?

 

Myślę że dobrze, bo w tyle zostawiłam sporą cześć męskich kandydatów do wojska. Nie powiem, była satysfakcja.

 

Pani Magdalena do Szczytna przyjechała z Lipna w województwie kujawsko-pomorskim. Najpierw trafiła do Olsztyna. Na studia. Tam poznała swojego obecnego męża, który pochodzi z Targowa. - I tak tu zostałam – śmieje się. Najpierw pracowała w urzędzie w Mrągowie, potem w Dźwierzutach, a teraz w Starostwie Powiatowym w Szczytnie. - Praca jest ciekawa, a i szefostwo wyjątkowe i wyrozumiałe – mówi Magdalena Jabłonowska. - Rozumieją moją chęć spróbowania swoich sił w wojsku zarówno pan starosta, jak i pan naczelnik pomagają mi pogodzić obecne obowiązki z przygotowaniem się do testów i egzaminów do wojska. Za co im bardzo dziękuję.

Drogę do wojska pani Magdalena rozpoczęła od wizyty w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Olsztynie. Najpierw chciała iść do wojsk obrony terytorialnej. - Ale podczas spotkania z majorem Zbigniewem Stakunem okazało się, że jest możliwość iść od razu na roczny kurs we Wrocławiu, po którym będę podporucznikiem – opowiada przyszła żołnierka. - Zaryzykowałam i walczę o ten kurs. Droga do celu nie jest prosta, ale ja lubię wyzwania.Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2017-12-11 14:57:42

„Antoniówka” pana Antoniego i pani Jadwigi

 • Wtorek, 2017-12-05 13:15:30

Chrapaniem pobudził ludziKomentarze do artykułu

bosman

już czuję się bezpieczniej

gocha

Brawo Pani Magdo!! Marzenia można spełniać w każdym wieku!!

AXA

Żenada. 38 latka zostanie przyjęta do armii. Jak nadal będą nabory osób w podobnym wieku to armia niewiele będzie warta ( moherowa gwardia). Trochę póżno w tej pani obudziły się instynkty żołnierskie. Jak lubi wyzwania to niech wykaże się w końcu czymś konkretnym na stołku w starostwie - bo jakoś nie słyszałem..

NSR

No nieźle, być oficerem po roku. I później taki teoretyk stoi nad kapralem czy chorążym, który w wojsku zjadł zęby.

Trep

Jedna wielka ściema, wojsko jest miejscem gdzie właśnie szczególnie zwraca się uwagę na wygląd. Najlepiej przecież wziąć osobę z cywila, w dostatku w późnym wieku, zamiast awansować młodych i ambitnych którzy już są w Armii. Tacy ludzie noszą miano PLECAKOW, i nigdy środowisko żołnierskie nie będzie patrzylo na nich przychylnym okiem. To skandal, nepotyzm i kolesiostwo.

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49