Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Andrzejkowa inauguracja morsowania (zdjęcia)


Ewa Lisek wśród kobiet, a Marcin Ambroziak wśród mężczyzn to zwycięzcy IV Andrzejkowego Bieg Morsów. Ta impreza to też symboliczne rozpoczęcie nowego sezonu morsowego w naszym powiecie. Organizatorzy wydarzenia to oczywiście Morsy Reset Szczytno.



W tegorocznej edycji andrzejkowego i morsowego biegania wzięło udział 253 zawodników.

 

- Sam bieg to jest jedynie pretekst do spotkania, integracji, promocji zdrowego trybu życia oraz morsowania oczywiście – mówi z uśmiechem Jarosław Kordek, prezes Morsów Reset Szczytno. - Ten rok jest nietypowy, bo to też 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości dlatego oprócz biegania uczciliśmy tę niezwykłą rocznicę morsowaniem. Miało być 100 morsów, minimum 100 sekund w wodzie. Ale zainteresowanie było tak duże, że w wodzie znalazły się aż 172 osoby. Jezioro Domowe Duże tylu kąpiących morsów jeszcze nie widziało. Myślę, że jest to bez wątpienia nasz lokalny rekord. Bardzo się z tego cieszę.

 

 

Na szczycieńską imprezę zjechali się miłośnicy lodowych kąpieli między innymi z Białegostoku, Ciechanowa, Nidzicy, Biskupca, czy Jednorożca.

 

 

Wśród uczestników biegu rozlosowano rzeźby, voucher do hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz lodówkę, którą podarowała firma Bastek AGD.


 

Wyniki rywalizacji:

 

Nordic kobiety:

1 – Małgorzata Bem

2 – Joanna Borczak

3 – Bogumiła Kordek

 

 

 

Nordic mężczyźni:

1 – Krzysztof Młyński

2 – Jarosław Czopek

3 – Cezary Kosturkiewicz

 

Bieg kobiety:

1 – Ewa Lisek

2 – Karolina Karczewska

3 – Anna Urbaniak

 

Bieg mężczyzn:

1 - Marcin Ambroziak

2 – Paweł Jabłoński

3 – Grzegorz Kulesza

 

 

Fot. Jacek Konieczny



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19