Piątek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego


Rafał Kiersikowski chce, aby Szczytno dołączyło do grona miast zrzeszonych w Cittaslow. Ale to nie jedyny pomysł nowego przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Szczytnie.To, że uczestnictwo w sieci miast Cittaslow daje wymierne korzyści można przekonać się jadąc do Pasymia. Tam władzom miasta udało się pozyskać niemal 10 milionów złotych, za które odrestaurowano miejski rynek.

 

- Bez wątpienia jest to bardzo wymierna korzyść – mów burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, ale nie jedyna. - Działamy w grupie 28 miast, co daje nam większą możliwość przebicia, czy promocji. Cieszę się, że moi poprzednicy weszli w ten program. Szczególne ukłony kieruję w stronę byłego sekretarza pana Jarosława Milewskiego, bo to głównie jego zasługa.

 

W ślady Pasymia chce iść Rafał Kiersikowski, miejski radny, a zarazem przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji. - Dla mnie w tym roku będzie to najważniejsza sprawa, bo jest to znakomita szansa na rozwój i promocję Szczytna – przekonuje. - Jeśli uda nam znaleźć się w gronie tych miast, to będziemy mieli też szanse na ogromne pozakonkursowe pieniądze. Oraz świetną promocję.

 

Ale to nie jedyne założenia na ten rok, które przyjęła komisja rozwoju.

 

- Chciałbym, aby jeszcze w tym roku w naszym ratuszu powstał kompleksowy punkt obsługi inwestorów, w którym zostaną oni poprowadzeni przez wszystkie formalne rzeczy od A do Z – mówi Kiersikowski. - Wiem, że inwestorzy oczekują takiej opieki. Wiem też, że do tej pory czegoś takiego nie było i niektórzy z inwestorów, którzy początkowo interesowali się Szczytnem uciekli. Odpuścili, bo nikt nie interesował się ich problemami.


 

Już w styczniu radni z komisji Kiersikowskiego zajmą się też czystym powietrzem.

 

- Sprawdzimy, czy jest szansa, aby nasz lokalny program wymiany pieców mógł być traktowany, jako wkład własny do rządowego programu „czyste powietrze”, a jeśli okaże się, że jest to możliwe, to mieszkańcy Szczytna będą mogli z niego skorzystać i wymienić dachy, okna, ocieplić swoje domy z minimalnym wkładem własnym. Wszyscy na tym zyskamy.

 

W nowym roku komisja zajmie się też rządowym programem Mieszkanie+, formułą Dni i Nocy, zasobami mieszkaniowymi, współpracą z miastami partnerskimi, budżetem obywatelskim, strefą ekonomiczną, czy wpływem lotniska na rozwój Szczytna.Komentarze do artykułu

jan

Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)

Śmieszek

Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.

mieszkaniec

Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)

Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur

Szczytno w sieci miast Cittaslow?, to bardzo ciekawy pomysł. Tylko jak to pogodzić z tymi tysiącami tirów przejeżdżających przez środek miasta. Każdy chyba pamięta aromaty towarzyszące przy przejeździe pojazdów z trzodą chlewną lub transportom z odpadami zwierzęcymi, hałas, korki. Jaką to stwarza jakość życia mieszkańcom, a turystom jaką jakość odpoczynku w tych warunkach. Szczytno jest zaprzeczeniem idei Cittaslow.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-11-26 13:40:58

Gdańsk zdobyty, są plany na więcej...


Komentarze

 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23