Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego


Rafał Kiersikowski chce, aby Szczytno dołączyło do grona miast zrzeszonych w Cittaslow. Ale to nie jedyny pomysł nowego przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Szczytnie.To, że uczestnictwo w sieci miast Cittaslow daje wymierne korzyści można przekonać się jadąc do Pasymia. Tam władzom miasta udało się pozyskać niemal 10 milionów złotych, za które odrestaurowano miejski rynek.

 

- Bez wątpienia jest to bardzo wymierna korzyść – mów burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, ale nie jedyna. - Działamy w grupie 28 miast, co daje nam większą możliwość przebicia, czy promocji. Cieszę się, że moi poprzednicy weszli w ten program. Szczególne ukłony kieruję w stronę byłego sekretarza pana Jarosława Milewskiego, bo to głównie jego zasługa.

 

W ślady Pasymia chce iść Rafał Kiersikowski, miejski radny, a zarazem przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji. - Dla mnie w tym roku będzie to najważniejsza sprawa, bo jest to znakomita szansa na rozwój i promocję Szczytna – przekonuje. - Jeśli uda nam znaleźć się w gronie tych miast, to będziemy mieli też szanse na ogromne pozakonkursowe pieniądze. Oraz świetną promocję.

 

Ale to nie jedyne założenia na ten rok, które przyjęła komisja rozwoju.

 

- Chciałbym, aby jeszcze w tym roku w naszym ratuszu powstał kompleksowy punkt obsługi inwestorów, w którym zostaną oni poprowadzeni przez wszystkie formalne rzeczy od A do Z – mówi Kiersikowski. - Wiem, że inwestorzy oczekują takiej opieki. Wiem też, że do tej pory czegoś takiego nie było i niektórzy z inwestorów, którzy początkowo interesowali się Szczytnem uciekli. Odpuścili, bo nikt nie interesował się ich problemami.


 

Już w styczniu radni z komisji Kiersikowskiego zajmą się też czystym powietrzem.

 

- Sprawdzimy, czy jest szansa, aby nasz lokalny program wymiany pieców mógł być traktowany, jako wkład własny do rządowego programu „czyste powietrze”, a jeśli okaże się, że jest to możliwe, to mieszkańcy Szczytna będą mogli z niego skorzystać i wymienić dachy, okna, ocieplić swoje domy z minimalnym wkładem własnym. Wszyscy na tym zyskamy.

 

W nowym roku komisja zajmie się też rządowym programem Mieszkanie+, formułą Dni i Nocy, zasobami mieszkaniowymi, współpracą z miastami partnerskimi, budżetem obywatelskim, strefą ekonomiczną, czy wpływem lotniska na rozwój Szczytna.Komentarze do artykułu

jan

Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)

Śmieszek

Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.

mieszkaniec

Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)

Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur

Szczytno w sieci miast Cittaslow?, to bardzo ciekawy pomysł. Tylko jak to pogodzić z tymi tysiącami tirów przejeżdżających przez środek miasta. Każdy chyba pamięta aromaty towarzyszące przy przejeździe pojazdów z trzodą chlewną lub transportom z odpadami zwierzęcymi, hałas, korki. Jaką to stwarza jakość życia mieszkańcom, a turystom jaką jakość odpoczynku w tych warunkach. Szczytno jest zaprzeczeniem idei Cittaslow.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-11-26 13:40:58

Gdańsk zdobyty, są plany na więcej...


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22