Wtorek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Alkoholowo-sklepowe decyzje ochlapały Fabisiaka


Radni gminy Świętajno zadecydowali, że na terenie gminy alkohol będzie można sprzedawać jedynie do godz. 23. Z tą decyzją nie zgadza się Barbara Gut, właścicielka jednego ze sklepów w Świętajnie. Swoje racje próbowała przedstawić na wspólnym posiedzeniu komisji rady. Dyskusja rozlała się jednak na prywatne wątki pomiędzy nią, a radnym Jerzym Fabisiakiem, jej sąsiadem.- Jakiś czas temu pisałam do gminy, pytałam, czy są na mnie skargi – mówiła Barbara Gut, właścicielka jednego ze sklepów w Świętajnie. - Nie było. Więc teraz nie rozumiem decyzji radnych. Ciężko pracuję, nie jest mi lekko. Chciałabym dopracować do emerytury, a nie żyć z zasiłku. A ta sytuacja jeszcze bardziej utrudni mi życie. Mój sklep leży na uboczu, więc nikomu nie powinien przeszkadzać. Poza tym wydaje mi się, że jeden taki punkt sprzedaży w Świętajnie jest potrzebny.

 

Sklep może być całodobowy

 

Radni gminy Świętajno byli jednak nieugięci. Przewodniczący rady Sławomir Grzegorczyk mówił, że taka jest decyzja rady, bo wnioskowała o to komisja do spraw przeciwdziałania alkoholizmowi. - Mieliśmy informacje od dzielnicowego, że w obrębie sklepu dochodziło do interwencji i jest to tak zwany punkt zagrożony – tłumaczyła wniosek komisji Ewa Gronowska, kierownik GOPS w Świętajnie. - Jesteśmy zobligowani, aby takie ograniczenie sprzedaży alkoholu na terenie naszej gminy wprowadzić.

Przewodniczący Grzegorczyk podkreślał, że zakaz obejmuje jedynie sprzedaż alkoholu. - W godzinach od 23 do 6 rano – mówi. - Ale sam sklep może być nadal otwarty. Inne produkty można tam sprzedawać.

 

Radny, kamery...

 

Barbara Gut nie powiedziała tego wprost, ale zasugerowała, że zmiana godzin to działania radnego Jerzego Fabisiaka, który jest jej sąsiadem. Na komisji krytykowała kamery, które Fabisiak zamontował. Jej zdaniem obserwują znaczną część jej posesji.

 

- Czuję się ciągle szykanowana – mówiła. - Te kamery wiszą już tyle lat. Nie mogę normalnie przejść po podwórku. Jak można obserwować człowieka przez tyle czasu. Po co ta obserwacja? To nie jest normalne.


 

Swojego kolegi z rady bronili jednak inni. - Radny Fabisiak nigdy nie namawiał nas, aby cokolwiek zrobić przeciwko pani – mówił Jerzy Gąska. - Nie rozmawialiśmy o tych sprawach. Co więcej, pan Jurek zgodził się, aby sprzedaż wydłużyć nawet do godz. 23, bo wcześniej projekt zakładał godz. 22.

 

Boi się o życie

 

W końcu do dyskusji włączył się też sam Jerzy Fabisiak. - Pani jednym tchem powiedziała o sklepie i o mnie – mówił. - Ale ja i tak nie będę wiązał tych dwóch spraw. Zapewniam jednak, że nadal będę dbał o swoje i swojej rodziny bezpieczeństwo. Dzięki tym kamerom skazani zostali sprawcy podpalenia mojego kombajnu. Spalono mi też samochód i to zaledwie pięć metrów od domu. Czy kogoś z państwa coś takiego spotkało? Sprawy sądowe to jedno. Sprawa sklepu to drugie. Mimo ataku pani Gut nie będę tego łączył.

Jerzy Fabisiak opowiedział jednak radnym o swojej historii z sąsiadami. Choć, jak twierdzi, ta nie ma związku z tym, że radni ograniczyli godziny sprzedaży alkoholu na terenie gminy Świętajno, a to z kolei bezpośrednio dotknęło sklep jego sąsiadów.

 

 

Po wysłuchaniu Barbary Gut radni nie zmienili uchwały. - Każdy mieszkaniec ma prawo być wysłuchany, pani Gut z tej formy skorzystała – mówi przewodniczący rady Sławomir Grzegorczyk. - Ale my, jako radni, nie możemy ingerować w prywatność kogokolwiek. Od tego są inne służby – podsumował.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem
  Bandyci jeżdżą tymi golfami
  Autor: Księciu oo
  2018-12-17 11:54:51
 • Nowy burmistrz, nowy przewodniczący – tyle zmian
  Oj nie dobrze, nie dobrze! Bieda będzie, jak się Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady wykażą wielkim zaangażowaniem w swojej pracy. Zaskoczą wszystkich poziomem i rozmachem swoich działań. I co?... Skąd wezmą pieniądze na swoje nagrody? Nie mówiąc już o podwyżkach, bo zgodnie z treścią artykułu już dzisiaj wiedzą, że nie będą mogli na nie liczyć. I może tak się zdarzyć, że w takiej sytuacji stracą zapal do pracy. A tak w ogóle prawdę mówiąc, to wszyscy Ci Państwo Radni, głosujący za maksymalnym poziomem wynagrodzenia dla obu Panów, chyba nigdy nie mieli okazji zatrudniania pracownika, bo wiedzą na ten temat niestety się nie popisali. ... Zaraz, zaraz, a może ja się jednak mylę?! Może chodziło Państwu Radnym o danie przykładu wszystkim dyrektorom w Szczytnie, jak należy traktować przyszłego pracownika. Tak, to jest myśl! Super!... Przyszły pracowniku, widzisz jaką szansę dostałeś? Na początek zawalcz o kasę, a pracę będziesz mógł wykonywać bez specjalnego wysiłku. Wszak i tak osiągnąłeś wynagrodzenie najwyższe w swoich widełkach i podwyżka Ci już nie grozi.
  Autor: TTT
  2018-12-14 18:27:38
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Oj.....bylo by cudnie.....kierowcy gdyby mogli to wjechali by do sklepu swoim autem....parking na placu Juranda jest za darmo....gitara co nie? A ruszyc dupsko.Ruch to zdrowie. Samochody można zostawic na parkingach przy centrach handlowych i w dalszych bocznych ulicach.Kiedys mniej było aut i ludzie też żyli.Najwyższy czas zadbac o kondycję.
  Autor: Aga
  2018-12-14 15:53:48
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 4)
  A może by tak nie wprowadzać w błąd czytelników? Pod zdjęciem Jana Gauzego, które jest związane ze wspomnieniami Waltera Późnego - Woźniaka - należałoby może napisać \"Jan Gauze i służba zdrowia we wspomnieniach W.P-W\".
  Autor: Krajan
  2018-12-14 15:47:25
 • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
  Nic z tego nie rozumiem! Jak radni - którzy w tajnym głosowaniu personalnym wybierają daną osobę na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie - mieliby w jawnym głosowaniu nad uchwałą o wyborze tejże osoby na to stanowisko - sobie samym zaprzeczać - głosując przeciwko jej przyjęciu? Chyba, że w tych klubach, stronnictwach i - jakby tam ich nie nazywać - klik w Radzie Miejskiej - jest więcej Niewiernych Tomaszów, o których nie wiedzą wodzowie.
  Autor: Waga
  2018-12-14 15:26:36
 • Śmiertelny wypadek podczas prac w lesie, nie żyje 40-latek
  Mam nadzieje ze polcja z Chorzel nie bedzie zajmowalala sie ta sprawa. I postepowanie bedzie prowadzone rzetelnie. Niech sprawca otrzyma taka kare na jaka zasluzyl.
  Autor: Gosc
  2018-12-14 14:15:41
 • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
  Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
  Autor: Tomasz znajomy Tomasza
  2018-12-14 09:36:09
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-14 07:17:40
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
  Autor: Śmieszek
  2018-12-14 00:38:26
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
  Autor:
  2018-12-13 16:06:38