Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Aleksander Orzoł brązowym medalistą mistrzostw Polski


Aleksander Orzoł wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w Tarnowskich Górach. Nasz junior młodszy stoczył trzy walki. Jest to 77. medal mistrzostw Polski dla Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.



Orzoł rywalizował w kategorii do 50 kg junior młodszy. Stoczył trzy bardzo wyrównane pojedynki i zakończył rywalizację na trzecim stopniu podium. W półfinale przegrał z zawodnikiem z Warszawy, który ostatecznie został zwycięzcą tej kategorii.

 

- To wielki sukces Olka, ponieważ były to MP Polskiego Związku Karate – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – A to oznacza, że wszystkie organizacje, które występują w Polsce brały w nich udział. Tym bardziej cieszymy się z medalu zdobytego przez zawodnika ze Szczytna. Ale nie tylko Olek walczył na tych zawodach. W kategorii juniorek młodszych – 50 kg próbowała swych sił Aleksandra Kruszyńska. Pierwszą walkę wygrała dość zdecydowanie, ale w drugiej minimalnie przegrała z zawodniczką z Olsztyna. Może brak doświadczenia, może trema albo jedno i drugie było przyczyną porażki Oli, ale doświadczenie, które zdobyła, na pewno będzie procentowało.


 

W Tarnowskich Górach rywalizowało ponad 270 zawodników i zawodniczek z blisko 90 klubów z całej Polski. Szczycieński Klub Kyokushin Karate dorzucił do swojej imponującej kolekcji medali na MP kolejny, już 77. krążek.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-01-10 13:10:53

Ukraińska edukacja polskich medyków

  • Piątek, 2018-12-21 12:18:05

Sekunda do rekordu Polski, brawo Karolina

  • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

  • Piątek, 2018-12-07 12:13:14

Brązowy medal Aleksandry w Pucharze Polski

  • Poniedziałek, 2018-12-03 14:33:22

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
    Autor: jan
    2019-01-15 14:41:39
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
    Autor: Śmieszek
    2019-01-14 16:26:44
  • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
    Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
    Autor: Pedro
    2019-01-14 09:42:19
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
    Autor: mieszkaniec
    2019-01-14 08:32:53
  • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
    No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
    Autor: xyz
    2019-01-13 17:45:26
  • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
    Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
    Autor: Himer