Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Aktywny piknik Naszej Ziemi Szczycieńskiej


W ostatni dzień wakacji Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia przy wsparciu Aktywnego Szczytna zorganizowało plenerową imprezę pt. Pożegnanie Wakacji. Młodsi i starsi mieszkańcy Szczytna mogli m.in. poćwiczyć boks pod okiem trenera, postrzelać na laserowej strzelnicy, a dla maluchów była jazda na kucyku, którego użyczyła stajnia Sarage z Olszyn.



Był też stały punkt programu Stowarzyszenia NSZ i Aktywnego Szczytna czyli Słodka Chmurka, która wydała 11 kg waty cukrowej i jeszcze więcej łakoci. Dla dzieci przygotowane były również konkursy oraz zabawy z animatorem i bajkowym Olafem, którego wspierali dzielnicowi ze Szczycieńskiej Komendy Policji. Dzięki współpracy z Salą Zabaw Play City można było zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy wnętrza bańki mydlanej a HappyLearn udostępniło stoisko EDUKIDO z klockami lego. Uczestnicy tegorocznego pikniku chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z replikami broni, którą prezentowali członkowie szczycieńskiej Ligii Obrony Kraju.

 

Piątkowy piknik był ostatnią okazją do zgłaszania pomysłów na poprawę życia codziennego w Szczytnie i okolicach. Tym samym stowarzyszenie zamknęło pierwszy etap projektu pn. Aktywne Szczytno - Aktywni Obywatele, Mapa Potrzeb Miasta Szczytno, dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


 

– Potrzebujemy kilku dni na podsumowanie projektu i uporządkowanie pomysłów mieszkańców - mówi Paweł Krassowski, prezes stowarzyszenia. - A później sporządzimy i przedstawimy raport.

 

W najbliższym czasie stowarzyszenie udostępni zebrane w trakcie projektu materiały na stronie internetowej, a następnie przekaże je władzom Szczytna.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-08-15 14:16:43

„Śmieciowa” promocja pikniku

  • Środa, 2018-08-15 12:13:52

Bartek potrzebuje naszej pomocy

  • Wtorek, 2018-08-14 17:21:38

„Dziura” już wysoko nad ziemią

  • Środa, 2018-07-11 14:29:17

Rodzinny piknik w Romanach (zdjęcia)


Komentarze

  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
    Autor: rex
    2018-09-20 09:43:38
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
    Autor: Tomasz
    2018-09-20 09:36:08
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
    Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
    2018-09-20 09:10:43
  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
    Autor: Kara
    2018-09-19 22:17:16
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    Po prostu kino by sie przydalo.
    Autor: J
    2018-09-19 21:02:01
  • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
    Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
    Autor: Hjob
    2018-09-19 20:08:57
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
    Autor: Marek
    2018-09-19 17:53:26
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:07:25
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:03:48
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
    Autor: Marek
    2018-09-18 21:12:25