Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Aktywny piknik Naszej Ziemi Szczycieńskiej


W ostatni dzień wakacji Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia przy wsparciu Aktywnego Szczytna zorganizowało plenerową imprezę pt. Pożegnanie Wakacji. Młodsi i starsi mieszkańcy Szczytna mogli m.in. poćwiczyć boks pod okiem trenera, postrzelać na laserowej strzelnicy, a dla maluchów była jazda na kucyku, którego użyczyła stajnia Sarage z Olszyn.



Był też stały punkt programu Stowarzyszenia NSZ i Aktywnego Szczytna czyli Słodka Chmurka, która wydała 11 kg waty cukrowej i jeszcze więcej łakoci. Dla dzieci przygotowane były również konkursy oraz zabawy z animatorem i bajkowym Olafem, którego wspierali dzielnicowi ze Szczycieńskiej Komendy Policji. Dzięki współpracy z Salą Zabaw Play City można było zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy wnętrza bańki mydlanej a HappyLearn udostępniło stoisko EDUKIDO z klockami lego. Uczestnicy tegorocznego pikniku chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z replikami broni, którą prezentowali członkowie szczycieńskiej Ligii Obrony Kraju.

 

Piątkowy piknik był ostatnią okazją do zgłaszania pomysłów na poprawę życia codziennego w Szczytnie i okolicach. Tym samym stowarzyszenie zamknęło pierwszy etap projektu pn. Aktywne Szczytno - Aktywni Obywatele, Mapa Potrzeb Miasta Szczytno, dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


 

– Potrzebujemy kilku dni na podsumowanie projektu i uporządkowanie pomysłów mieszkańców - mówi Paweł Krassowski, prezes stowarzyszenia. - A później sporządzimy i przedstawimy raport.

 

W najbliższym czasie stowarzyszenie udostępni zebrane w trakcie projektu materiały na stronie internetowej, a następnie przekaże je władzom Szczytna.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-07 10:50:26

Uziemiony śmigłowiec odleciał z Gromu

  • Poniedziałek, 2018-12-10 10:14:38

Mapa potrzeb aktywnych obywateli

  • Środa, 2018-08-15 14:16:43

„Śmieciowa” promocja pikniku

  • Środa, 2018-08-15 12:13:52

Bartek potrzebuje naszej pomocy


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon