Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Aferą szambową zajął się prokurator


Do prokuratury trafiło już zawiadomienie w sprawie tak zwanej afery szambowej w Dźwierzutach. - Nie pozwolę tej sprawy zamieść pod dywan – groził podczas ostatniej sesji radny Kazimierz Malik i słowa dotrzymał.



Rzecz dotyczy ciągnącej się już kilka miesięcy (co najmniej) kwestii opróżniania szambowozów i zrzucania ścieków w dźwierzuckiej oczyszczalni. Nie w pełni legalnie, bo poza urządzeniami mierniczymi. Czyli, w skrócie, było tak: właściciel firmy odbierał ścieki z posesji i brał od właścicieli za to kasę. Ścieki zrzucał w oczyszczalni, ale „tajnie”, i za to nie płacił, choć powinien, co szkodziło gminnym finansom. W jak dużym stopniu? Tego nikt nie wie, bo nie wiadomo, jak długo trwał proceder. Malik żądał wyjaśnienia sprawy na początku września. Uzyskał w odpowiedzi lapidarną informację o tym, że – faktycznie – takie zrzuty nielegalne miały miejsce. Zainteresowane strony: dzierżawca gminnych urządzeń wod.-kan. i oszczędny, „przedsiębiorczy” przedsiębiorca lokalny, przy pełnej akceptacji wójt gminy, dogadali się, policzyli i rozliczyli. Ile, za ile, jak i czy rzetelnie – tego nikt ujawnić nie chce. Czemu? Nie wiadomo. I te tajemnice wciąż niepokoją radnego Malika, który na tej podstawie podejrzewa, że w tym szambie nadal śmierdzi i uważa, że to powinien „powąchać” prokurator. Prokuratura już analizuje sprawę.


Niejako bez związku ze sprawą ścieków jest inny konflikt pomiędzy radnym Malikiem, który do niedawna był też sołtysem Dźwierzut, a Leszkiem Kalinowskim, pełniącym obecnie tę funkcję, chociaż tzw. opinia społeczna łączy te dwie sprawy. Ten drugi zarzuca pierwszemu, że niewłaściwie gospodarował sołeckim mieniem, niedbale – dokumentami, z których niektóre są bardzo podejrzane. Te kwestie doprowadziły podczas sesji do dość ostrej wymiany zdań pomiędzy obydwoma panami. Taka to już chyba tradycja w Dźwierzutach – im bliżej końca kadencji, tym robi się głośniej, krzykliwiej i nieprzyjemniej.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19