Poniedziałek, 25 Czerwiec, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

7 pytań do nowego szefa policji w Szczytnie

Komendą Powiatową Policji w Szczytnie od niedawna zarządza nowy szef podinsp. Tomasz Bzymek. Kim jest nowy szeryf, jak będzie wyglądała praca policjantów pod jego kierownictwem?



 

Panie Komendancie, proszę o miniżyciorys. Skąd pan przyjechał do Szczytna, przebieg służby, a może zdradzi nam pan, jak pan spędza czas wolny?

 

 

Przygodę ze służbą rozpocząłem w 1991 roku. Do 2001 roku pracowałem w Komendzie Miejskiej Policji Opolu na stanowisku dzielnicowego, a później realizowałem obowiązki służbowe w wydziale śledczym i kryminalnym. Od 2001 roku związany byłem z pionem do walki z przestępczością gospodarczą pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, a następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Do czasu przejęcia obowiązków na stanowisku p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, ponad 11 lat pracowałem jako wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Czas wolny najchętniej spędzam z moją rodziną. Wspólnie podróżujemy i poznajemy uroki, kulturę, tradycję oraz historię państw bałkańskich.

 

 

Od pewnego czasu wszyscy dostrzegamy większą otwartość policji na sprawy ludzi, wzrasta szacunek i społeczne zaufanie do tej formacji, jednocześnie coraz bardziej uwidacznia się współpraca mieszkańców ze stróżami prawa. Jaka jest pana wizja zarządzania pracą zespołu policjantów w naszym powiecie?

 

Moim celem jest podniesienie poziomu zaufania mieszkańców do szczycieńskich policjantów. Chcę budować pozytywne relacje z mieszkańcami. Będę dążył także do tego, aby mieszkańcy znali swojego dzielnicowego, aby był on nierozłączną częścią tej społeczności.

 

Stale monitorowana mapa zagrożeń, prewencja, jakie jeszcze będziecie podejmować działania w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu?

Przede wszystkim praca dzielnicowych. To oni mają być tym ogniwem łączącym mieszkańców z poszczególnymi policjantami naszej jednostki. Funkcjonariusz ma znać swój rewir i podopiecznych. Dzięki tym informacjom i współpracy z policjantami z innych komórek, problemy dotykające lokalne społeczeństwo będą mogły być szybciej i skuteczniej rozwiązywane.

Padają głosy goryczy i rozczarowania pod adresem naszej policji od osób poszkodowanych w sprawach tak oczywistych, że powinny być załatwione właściwie od ręki, a tymczasem rzeczy potoczyły się tak, że nie ma winnych. Czy możemy spodziewać się poprawy waszej pracy na tym polu?

Policjanci wykonują swoje obowiązki rzetelnie i skrupulatnie. Czasami sprawy z pozoru proste okazują się bardziej skomplikowane niż wydawało się to na początku. Dlatego też wymagają czasu, aby mogły zostać zakończone w sposób nie budzący wątpliwości.

 

Jak pana zdaniem należy kształtować relacje Policji z mieszkańcami, byśmy nie będąc państwem policyjnym potrafili wypracowywać dobre wzajemne relacje i wysoki poziom bezpieczeństwa?

Ważne jest dążenie do osiągnięcia podobnych standardów, jakie panują w państwach „starszej” demokracji. Tam obywatele wspólnie z policją dbają o bezpieczeństwo swoich „Małych Ojczyzn”. Szybka reakcja w sytuacji, kiedy łamane jest prawo, związana z dostarczeniem informacji policji nie powinna być kojarzona z „donosicielstwem”, ale z dbaniem o własne bezpieczeństwo.

Wychodzicie do ludzi, czy oprócz spotkań z mieszkańcami naszego powiatu będziemy mogli liczyć na waszą obecność i przybliżanie codziennej pracy policji podczas wydarzeń artystycznych w naszym regionie? Pierwsze takie działania już były i mieszkańcom się to bardzo podobało.

Zawsze aktywnie będziemy włączać się w życie naszego regionu, także w to związane z życiem kulturalnym. Jestem przekonany, że policja wpisze się na stałe w pejzaż wydarzeń powiatu szczycieńskiego.

 

Czego panu życzyć oprócz tradycyjnych życzeń szczęścia i powodzenia w życiu zawodowym i osobistym? Proszę o kilka słów od siebie dla czytelników „Tygodnika Szczytno”.

Jestem mieszkańcem powiatu, dlatego tak jak i wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu szczycieńskiego, także i sobie życzę spokoju i poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Życzę sobie także tego, aby każdy, kto przyjedzie do Szczytna lub innej z miejscowości w powiecie, miał poczucie, że znalazł się w miejscu, gdzie prawo jest bezwzględnie przestrzegane.

Bardzo proste i rzeczowe postawienie sprawy, choć każdy medal ma dwie strony i naprawdę wiele i mądrze trzeba pracować abyśmy czując się bezpieczni nie czuli się uwięzieni. Istotnym jest więc nie zapominać o człowieku stawiając prawo ponad wszystko, zwłaszcza kiedy wiemy, że prawa ustanawiamy my wszyscy i mają nas chronić, a nie być przyczyną problemów.

 

Rozmawiał: Krzysztof Kolczyński



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Do "Poirytowanej" Szanowna Pani - do osoby chorej na raka aby zrobić zastrzyk powinna przyjechać pielęgniarka z hospicjum a nie ZRM. Pogotowie powinno wyjeżdzać tylko do stanów nagłych a nie przewlekłych czy termalnych.
    Autor: Obserwator
    2018-06-24 11:21:58
  • Dbają o mazurskie cmentarze w naszym powiecie (zdjęcia)
    Tak trzymać. Należy szanować przeszłość regionu. Bez korzeni każda roślina uschnie. Człowiek też nie jest wyjątkiem.
    Autor: Bienschen
    2018-06-23 18:14:09
  • Brutalny napad na kobietę w centrum Szczytna
    Oby zdechł w kiciu
    Autor: 12345
    2018-06-23 12:13:38
  • Wygrał ponad milion złotych w Multi Multi
    A gdzie kupił kupon. Która to kolektura ?
    Autor: Borys
    2018-06-22 17:47:56
  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Ze słucham 4 karetki przez 24 godziny na dobę?no ciekawe. Gdy dzwoniłam w maju po 22 po karetkę odmówili przyjazdu ponieważ jedyna karetka która dysponowali wyjechała w teren . więc gdzie były pozostałe 3 ? W ogóle jakim prawem karetki odmawiają pomocy potrzebującym? np. ludziom chorym na raka . To wola o pomstę do nieba . Jak taka osoba może zrobić sobie zastrzyk z morfiny. Ja się pytam jak ? Przecież w domu nie mogą mieć takich zastrzykow a zlecenie na zrobienie iniekcji jest. Wówczas pamiętnego wieczoru osobiście odebrałam dr. Falkowskiego ze szpitala z opieki nocnej i zawiozlam do potrzebującej osoby. Doktor Falkowski wspaniały człowiek nie odmówił pomocy . Przyjął pacjenta do końca zlecił co trzeba i wychodząc ze mną przeprosil pacjentów na korytarzu . Do samej pacjentki podszedł z dużym szacunkiem . Podał zastrzyk, przepisał dodatkowe leki i wychodząc życzył szybkiego ustania bólu oraz powiedział że jest do dyspozycji tego wieczora i nocy. Odwiezlismy Doktora do szpitala . Pacjentka po minięciu bólu zasnęła spokojnie i przespała całą noc . Takich lekarzy trzeba w Szczytnie . Którzy szanują pacjenta i spieszą z pomocą. bo co nie którzy to zapomnieli przysięgę lekarską która składali.
    Autor: Poirytowana
    2018-06-22 16:40:31
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Pierwsze co trzeba zrobić , to dać warunki do zakładania firm prywatnych i tych małych. Co z tego , że są markety , gdzie ludzie zarabiają 1500-2000 zł. Ile już małych sklepików i firemek otworzono w tym grajdole. Po 3-5 miesiącach się zamykają. W puszczone zostały markety, i mamy biedę .Co z tego ,że jest praca, za którą ludzie klepią biedę. Mamy zalany rynek dodatkowo Chińczykiem. Do tego Szczytno to miasto "zagłębie" ciucholandów. Szkolnictwo leży, bo dyrektorzy boją się wychylać, bo burmistrz ich "odstrzeli " z ciepłej posady. Do tego nagradzanie uczniów , jest w zależności , właśnie, od czego? Kogo znam. Ale może praktycznie. Mamy miasto i okolica, liczy może 30 tyś osób. Duża ilość to starzy ludzie z niskimi emeryturami, lub byli zomowcy i żołnierze z PRL. Do tego dzieci i kobiety, nie pracujące. Większość pracuje za najniższą krajową u ludzi co mają swoje firmy. Z założenia jest tak, że płacą jak najniżej, bo potrzebuje na nowe BMW lub Mercedesa. Taka wiejska mentalność dorobkiewicza. Do tego lekarze co przyjmują prywatnie i za pieniądze podatnika, mają prywatne zaplecze w szpitalu w Szczytnie. Gdzie , ogólnie się nie leczy, tylko zabija się pacjenta , podawanymi im lekami. Za które dostają bonus od korporacji medycznych. Taki szpital doświadczalny. Nie mówiąc o największym specjaliście , chyba nie w ginekologi, mieszkającym na konopnickiej. Można powiedzieć, że ogólnie miasto i okolica jest w rękach kilku gangów miejscowych. Od gangu co posiada większość nieruchomości w swoich rękach, od gangu lekarzy, co mają monopol na rynku , sprzedaży "dragów" dla pacjentów. Gangi powiązane politycznie, gangi w zależności od stanowiska urzędniczego, więc żyjący na koszt podatników. Wszyscy żyją bardzo dobrze i nawet nie wiedzą z kont znajdują się u nich na koncie pieniądze co miesiąc. Ogólnie od punktu siedzenia, jest punkt widzenia. Patrząc z perspektywy na miasto, to leży i kwiczy. Niech każdy zada sobie pytanie i sobie wyobrazi, że nie mieszka w Szczytnie. A pytanie jest takie, dlaczego chciałbym przyjechać do Szczytna lub w nim zamieszkać? Bo dla osoby ,która ma ustawione życie na dobrym poziomie w Szczytnie, to prawdo podobnie będzie super. Jak to mówią człowiek bogaty i z układami, nie zrozumie ludzie potrzebujących. Ponieważ , jego dochody wysokie ,są wynikiem zaniżania dochodów biednym.
    Autor: Andi
    2018-06-22 15:13:18
  • Wiara w ludzi ratuje życie
    Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.
    Autor: Gosia
    2018-06-22 09:28:27
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Aż mi się buźka uśmiechnęła???? Trzymam mocno kciuki????
    Autor: Anna
    2018-06-21 23:39:08
  • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
    w rozmowie z bliską mi osobą dowiedziałem się że ma myśli samobójcze kilka miesięcy później już nie żyła nie wiedziałem co z tym zrobić
    Autor: x80
    2018-06-21 21:02:09
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Wydaje mi się, że pora na kogoś "świeżego". Nasza scena polityczna od wielu lat jest zdominowana przez te same osoby. Wielkie obietnice i przedstawianie świetlanych perspektyw, a potem "kicha". Chciałem ale nie wyszło , bo to albo tamto. Pomysł z Innopolice jest podobny do pomysłów asystenta Pani Wójt ze Świętajna- przypomnę: fabryka większa od wielbarskiej Ikei, lotnisko itp. Zostałem wybrany a potem aby do końca kadencji dotrwać. Zbliża się koniec kadencji samorządów- zobaczycie jaka epidemia opanuje ratusz. Większość naszych decydentów wyląduje na zwolnieniach lekarskich. Według mnie radni nie powinni otrzymywać żadnych pieniążków, ewentualnie jakiś ryczałt za czas faktycznie spędzony na posiedzeniach. Diety zryczałtowane to przekupywanie radnych, w ten sposób tworzy się towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Autor: dr
    2018-06-21 20:00:39