Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

60-letnie święto krwiodawców (zdjęcia)


Swoisty jubileusz obchodzili szczycieńscy krwiodawcy. Uroczystą akademią uczczono 60. rocznicę objęcia przez Polski Czerwony Krzyż patronatu nad honorowym krwiodawstwem.Po okolicznościowym referacie, wygłoszonym przez sekretarza Zarządu Oddziału Rejonowego PCK Włodzimierza Budnego. centralnym punktem programu było uhonorowanie odznaczeniami i medalami osób, które własną krwią bądź inną aktywnością wspierają działalność klubów HDK w powiecie.

 

 

A działalność ta jest niewymierna. Dość wspomnieć, że przez lata funkcjonowania klubów, krwiodawcy z naszego rejonu oddali ponad 35 tysięcy litrów krwi. Tylko w tym roku zebrano już 859 litrów, a że do końca roku planowane są jeszcze kolejne akcje poboru, wynik ten będzie jeszcze lepszy. Pod względem ilości pozyskiwanej krwi powiat szczycieński od lat plasuje się na czołowych miejscach w województwie. Nic zatem dziwnego, że lista osób odznaczonych, wyróżnionych i nagrodzonych była w tym roku imponująca.

 

 

 

Minister Zdrowia wielu krwiodawców uhonorował odznaką „Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Wręczono okolicznościowe medale wielu instytucjom wspierającym krwiodawców, wolontariuszom i działaczom, ale przede wszystkim samym krwiodawcom i klubom. Tych na terenie powiatu jest siedem: Klub HDK przy Zarządzie Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie, Klub HDK przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Klub HDK „Radar” przy Jednostce Wojskowej w Lipowcu, Klub HDK przy Urzędzie Gminy w Świętajnie, Klub HDK Przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna, Klub HDK przy OSP w Wielbarku, Klub HDK przy OSP w Klonie.

 

 

Specjalne statuetki otrzymali otrzymali krwiodawcy o szczególnie imponujących wynikach: Kazimierz Gnatkowski ze Szczytna (za oddanie ponad 50 litrów krwi), Paweł Oleksiak z Jedwabna (ponad 40 litrów), Sławomir Michalak, Franciszek Skorupski i Jarosław Wróblewski – wszyscy ze Szczytna (za ponad 30 litrów krwi).
 

Ip

 

Odznaczeni:

Zasłużony Dla Zdrowia Narodu: Andrzej Gidziński ze Szczytna, Grzegorz Gryczka z Pasymia, Artur Magnuszewski ze Szczytna, Tadeusz Wrona ze Szczytna, Szczepan Krupiński, Sławomir Kurpiewski, Adam Rutkowski, Zdzisław Burdyński, Waldemar Burdyński, Mateusz Burdyński, Krzysztof Burdynski, Lech Edward Maluchnik, Mirosław Maluchnik, Marcin Matłoch, Zbigniew Rosiński (wszyscy z Wielbarka)

 

Odznaka Honorowa PCK IV stopnia: Barbara Spychał z Wytwórni Podłoża Zastępczego w Lemanach


 

 

Odznaka I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi:

 

Daniel Bartkowski - HDK w Szczytnie, Bogdan Orzoł - HDK w Szczytnie, Mariusza Bednarczyk - HDK w Jedwabnie, Andrzej Dobrosielski - HDK w Jedwabnie, Mariusza Fronczak - HDK w Szczytnie, Dawida Marek - HDK w Jedwabnie, Bogdan Roceń - HDK w Jedwabnie.

 

Odznaka II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi:

 

Bogdan Bączek - HDK w JW w Lipowcu, Paweł Bilicki - HDK w Szczytnie, Karol Boniecki - HDK w JW w Lipowcu, Robert Chmielewski - HDK w Szczytnie, Rafał Kiciński - HDK w Szczytnie, Anna Dzięciołowska - HDK w Szczytnie, Aneta Jakubiak - HDK w Świętajnie, Jarosław Kordek - HDK w JW. w Lipowcu, Ryszard Kuprewicz - HDK w Jedwabnie, Piotr Karabela - HDK w Szczytnie, Beata Miszczuk - HDK w WSPol., Grzegorz Malinowski - HDK w Jedwabnie, Zbigniew Plaga - HDK w Jedwabnie, Monika Rubak - HDK w Szczytnie, Maciej Sypiański - HDK w Klonie.

 

Przemysław Szulkowski - HDK w JW w Lipowcu, Adrian Słomkowski - HDK w Jedwabnie, Damian Słomkowski - HDK w Jedwabnie, Sebastian Stolarczyk - HDK w Jedwabnie, Grzegorz Siemieniuk - HDK w Szczytnie, Andrzej Smoliński - HDK w Szczytnie.

 

Odznaka III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi:

 

Paweł Dymek - HDK w Klonie, Andrzej Deptuła - HDK w Klonie, Seweryn Drężek - HDK w Klonie, Piotr Kręciewski - HDK w Klonie, Mariusz Piszczyk - HDK w Klonie, Nikodem Komosiński z- HDK w Świętajnie, Paulina Merchel - HDK w Jedwabnie, Karol Łukaszewski - HDK w Jedwabnie, Jerzy Robaczek - HDK w Jedwabnie, Zbigniew Stolarczyk - HDK w Jedwabnie, Adam Chmielewski - HDK w Szczytnie, Mirosław Duda - HDK w Szczytnie, Dariusz Filipiak - HDK w Szczytnie, Mateusz Filipiak - HDK w Szczytnie, Martyna Gnatkowska - HDK w Szczytnie, Karolina Łukaszewska - HDK w Szczytnie, Sławomir Niksa - HDK w Szczytnie, Jarosław Przywożny - HDK w Szczytnie.

Jarosław Radziwiński - HDK w Szczytnie, Beata Raślewicz - HDK w Szczytnie, Marek Czerwiński - HDK w JW w Lipowcu, Arkadiusz Czajka - HDK w JW w Lipowcu, Piotr Sierak - HDK w JW w Lipowcu, Mariusz Śniadach - HDK w JW w Lipowcu.

Krystyna Świderska - HDK w JW w Lipowcu, Łukasz Wolski - HDK w JW w Lipowcu.

Łukasz Zwaliński - HDK w JW w Lipowcu, Daniel Szczepanek - HDK w Szczytnie, Krystian Stepnowski - HDK w Szczytnie, Łukasz Zarajewski - HDK w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

TTT

Szanowna Redakcjo, skoro wymieniacie zasłużonych krwiodawców z imienia i nazwiska, to dlaczego nie mogę doszukać się wśród nich Pana X z fotografii? Stoi biedak samotnie z pudełeczkiem w dłoniach. Na pewno jest w nim któreś z odznaczeń. W takim razie również Pan X zasłużył sobie, by wszyscy poznali Jego imię i nazwisko. Serdecznie mu gratuluję wyróżnienia.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19