Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

42 lata batalionu w Lipowcu

W piątek 8. Szczycieński batalion radiotechniczny w Lipowcu obchodził 42 już rocznicę swojego utworzenia.



Święto jednostki ustanowione zostało decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 września 2005 roku, upamiętniając tym samym datę pierwszego rozkazu Dowódcy Jednostki Wojskowej 2031, który ukazał się w dniu 7 października 1975 roku. Uroczysty apel rozpoczął się punktualnie o godz. 13. Dowódca batalionu w zastępstwie - kpt. Grzegorz Kobylarz, powitał licznie przybyłych gości oraz przedstawicieli lokalnych służb mundurowych. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

42 lata temu, 7 października 1975 roku, jako efekt realizacji Rozkazu Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ukazał się „Rozkaz nr 1 Dowódcy 8. batalionu radiotechnicznego”. Tego dnia jednostka stała się odrębnym oddziałem gospodarczym, formalnie uzyskując prawo używania własnej pieczęci herbowej i nazwy. W skład ugrupowania bojowego jednostki wchodziły kompanie terenowe w Ostródzie, Kruklankach i Plewkach, a także miejscowa kompania radiotechniczna, kompania dowodzenia, kompania remontowa i węzeł łączności.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-11-22 14:42:12

Piknik Rodzinny w Lipowcu (FILM)

  • Czwartek, 2017-10-05 12:28:46

Oslo zimą „nie lata”



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
    Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
    Autor: Natalia Zapaśnik
    2018-02-22 12:06:30
  • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
    Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
    Autor: Krystyna
    2018-02-22 11:22:40
  • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
    Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
    Autor: Piotr
    2018-02-21 14:49:12
  • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
    Artykuł stronniczy.
    Autor: Beata N.
    2018-02-20 11:54:06
  • Nie żyje Karol Wojciechowski
    [`]
    Autor: Jola
    2018-02-20 09:09:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
    Autor: czujny
    2018-02-20 08:50:47
  • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
    hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
    Autor: toTYLKOja
    2018-02-19 01:23:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
    Autor: Magnatron
    2018-02-17 20:44:43
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
    Autor: Piotr
    2018-02-16 19:27:54
  • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
    ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
    Autor: jacek