Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

33 medale Płetwala w mistrzostwach

Zawodnicy KS Płetwal Szczytno nie przestają być skuteczni. W Olsztynie klub brał udział w Mistrzostwach Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Sławomira Szczerbala, zdobywając 33 medale (17 złote, 9 srebrnych, 7 brązowych). Dało to klubowi 3 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W zawodach wzięło udział 365 zawodników z 21 klubów.

Wielką klasę zaprezentowała i zachwyciła widownię PIECHOWICZ Karolina, która pobiła trzy rekordy okręgu stylem klasycznym na dystansie: 50 m (34.27), 100 m (1:14.33) i 200 m (2:38.83). Sztafeta (13-14 lat i młodsi) w składzie: PIECHOWICZ Karolina, FILIPCZAK Nikola, TEMPLIN Wiktoria i LIS Magdalena zajęła 3 miejsce na dystansie 4x50 m stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika w swoich kategoriach wiekowych zajęli: 1 miejsce LIS Magdalena (12 lat) i PIECHOWICZ Karolina (13 lat), 2 miejsce CHOROSZEWSKI Ignacy (10 lat i młodsi). Medale zdobyli: LIS Magdalena (5 złotych, 1 brązowy), PIECHOWICZ Karolina (5 złotych, 1 brązowy), CHOROSZEWSKI Iwo (3 złote, 1 srebrny), KŁAK Marcin (2 złote, 3 srebrne), CHOROSZEWSKI Ignacy (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), FILIPCZAK Nikola (2 srebrne, 2 brązowe), KŁOSIŃSKI Jędrzej (1 srebrny, 1 brązowy), TEMPLIN Wiktoria (2 brązowe) i NOWICKI Maciej (1 brązowy).