Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

30 lat czekali na drogę Biały Grunt - Konrady


Mieszkańcy trzech miejscowości: Białego Gruntu, Konrad i Zielonego od 30 lat czekali na asfaltową drogę. Jedyną, która łączy ich zresztą świata. Kolejne władze obiecywały, że na pewno to zrobią. „Na pewno” jednak niezmiennie się nie spełniało. Aż do teraz...



Kolejni włodarze tłumaczyli, że w gminie jest mnóstwo do zrobienia, że są inne priorytety, ale jeśli pieniądze się znajdą, to zajmą się drogą do Białego Gruntu. Mieszkańców te argumenty nie przekonywały, szczególnie podczas wiosennych i jesiennych roztopów, gdy droga stawała się niemal nieprzejezdna.

 

- Czasem tak bardzo, że kierowcy autobusów szkolnych nie chcieli tu zajeżdżać i był wielki problem z dowożeniem dzieci do szkoły w Świętajnie – wspominają mieszkańcy.

 

- Był to też ogromny problem dla rolników, których we wsi nie brakuje, chociaż Biały Grunt mieszkańców wielu nie ma – mówi Krzysztof Buła, zarówno jeden z mieszkańców, jak i radny powiatowy. - Dwa razy dziennie musiały do wsi dotrzeć duże mleczarki, my musieliśmy z maszynami rolniczymi dojechać do pól... Często było to ryzykowne, a nawet niemożliwe.

 


– Kiedy we wrześniu ubiegłego roku władze gminy ogłosiły, że droga będzie budowana, mieszkańcy początkowo nie uwierzyli – dodaje sołtys Agata Cicha. - Dopiero jak do wsi wjechał specjalistyczny sprzęt, mieszkańcy ucieszyli się, że ich prośba po 30 latach została spełniona.

 

Ucieszyli tak dalece, że po oficjalnym oddaniu drogi do użytku w Białym Gruncie odbył się piknik wiejski, z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 

Inwestycja, o urzędowej nazwie: przebudowa drogi gminnej nr 198011N Chochół – Biały Grunt na odcinku 2,6 km kosztowała blisko 1,5 mln zł. Połowę gmina pokryła z własnych środków, resztę uzyskała jako dotację z rządowego programu wspierania budowy dróg lokalnych.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-01-16 12:18:13

Zabiele z Orłem Białym

  • Środa, 2018-06-20 15:02:00

Zrobią drogę do Jerominków

  • Sobota, 2018-04-07 15:54:38

Z Krakowa po grunty do Jedwabna

  • Czwartek, 2017-10-05 13:41:05

Fundusz sołecki pójdzie na drogę

  • Niedziela, 2017-04-30 23:08:37

Napisali do nas... walczą o drogę


Komentarze

  • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
    A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
    Autor: Patrycja
    2019-02-22 19:56:04
  • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
    Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
    Autor: Lol
    2019-02-22 15:13:40
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
    Autor: Pan łoficer tak się pisze?
    2019-02-22 13:07:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
    Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
    2019-02-22 13:00:11
  • Zwyciężyć własne życie
    Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
    Autor: varadero
    2019-02-22 11:55:08
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
    Autor: bezpieczny kierowca
    2019-02-22 08:01:09
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
    Autor: lubiepolicje
    2019-02-22 03:43:33
  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie