Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

3-4 sierpnia, Szczytno - Mazurski Jazz-Jarmark


W piątek i sobotę (3 i 4 sierpnia) w Szczytnie odbędzie się kolejna edycja Mazurskiego Jazz-Jarmarku. O wydarzeniu rozmawiamy z Klaudiuszem Woźniakiem, kierownikiem Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, które jest organizatorem wydarzenia.W najbliższy piątek i sobotę (3-4 sierpnia) odbędzie się Mazurski Jazz-Jarmark. Jarmark po raz 20, a wieczór jazzowy – 10. Jak to wszystko się zaczęło? Kto wymyślił te wydarzenia?

 

Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1999 roku z inicjatywy ówczesnej kierownik muzeum pani Stanisławy Ostaszewskiej pod nazwą „Jarmark Mazurski w Szczytnie”. Pierwszy jarmark towarzyszył otwarciu wystawy „Polskie stroje ludowe”. W 2009 roku po raz pierwszy zostali zaproszeni muzycy jazzowi z programem muzyki ludowej w aranżacji jazzowej i tak od tej pory, w formule dwudniowej imprezy, pierwszy dzień wypełnia do dziś koncert jazzowy a cała impreza nosi nazwę „Mazurski Jazz-Jarmark. Jarmark Mazurski w Szczytnie”

 

 


 

 

Co czeka nas w tym roku? Czy są jakieś zmiany? Jaki jest program tego wydarzenia i do kogo jest ono skierowane?

 

W tym roku po raz pierwszy zmienia się miejsce organizacji tego wydarzenia. Ze względu na prace archeologiczne i rozpoczęcie inwestycji związanej z rewitalizacją ruin, jarmark zostanie zorganizowany na Placu Juranda. Tutaj w sobotę pojawią się stoiska z rękodziełem ludowym, pokazami gnących zawodów, regionalnym jadłem i zostanie postawiona scena z nagłośnieniem gdzie zaprezentują się zespoły muzyczne. Natomiast muzyka jazzowa, która wymaga raczej kameralnej przestrzeni zabrzmi w piątek w sali widowiskowej MDK-u. A co do odbiorcy naszego wydarzenia powiedziałbym, że jest każdy, kogo interesuje dziedzictwo kulturowe naszego regionu, ale także mazursko-kurpiowskiego pogranicza.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
  Autor: Aspirant
  2019-02-19 15:44:45
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
  Autor: Aspirant
  2019-02-19 15:39:50
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
  Autor: Zek
  2019-02-19 14:55:20
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
  Autor: Remik
  2019-02-19 14:52:32
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
  Autor: TZ
  2019-02-19 11:35:14
 • Urząd odarł radnych z tajemnicy
  Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
  Autor: szczytnianin
  2019-02-18 21:28:02
 • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
  Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
  Autor: dr
  2019-02-18 17:41:38
 • Urząd odarł radnych z tajemnicy
  Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
  Autor: Krajan
  2019-02-18 17:09:13
 • Hrybek zastąpi Bańkowską
  To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
  Autor: Śmieszek
  2019-02-18 13:22:54
 • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
  Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
  Autor: Mieszkanka
  2019-02-16 20:40:59