Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

280 tysięcy trafi do klubów sportowych


Miasto podzieliło właśnie środki na stowarzyszenia i kluby sportowe. Najwyżej „wyceniony” jest sport: 230 tysięcy to środki na szkolenie i współzawodnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych, a kolejne 50 tysięcy ma wspomóc organizację imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym.



Tradycyjnie wśród klubów sportowych najwięcej pieniędzy, bo aż 89 tys. zł trafiło do Szczycieńskiego Klubu Sportowego zajmującego się trenowaniem piłkarzy.

 

28 tys. zł otrzymał Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno na szkolenie i współzawodnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu lekkiej atletyki.

 

23 tys. zł otrzymał Szczycieński Klub Kyokushin Karate.

 

16 tys. zł – Klub Sportowy Płetwal Szczytno.

 

13 tys. zł – Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno sekcja boksu.

 

Po 10 tys. zł trafiło do: Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia sekcja pływania, Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia Szczytno sekcja judo, Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana, Akademii Sztuk Walki Novum.

 

Po 9 tys. zł przyznano: PolKS Gwardii Szczytno sekcja siatkówki chłopców i PolKS Gwardii Szczytno sekcji siatkówki dziewcząt.

 


3 tys. zł trafiło do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Dodatkowo przyznano też pieniądze na organizację imprez i wydarzeń sportowych. W tym przypadku łączna kwota dotacji to 50 tys. zł.

 

Najwięcej pieniędzy, bo 20 tys. zł trafi do Klubu Biegacza Jurund na organizację 29 Maratonu Juranda, 6 tys. zł otrzyma Lokalna Organizacja Turystyczna na Miejskie Integracje Sportowe. Pozostałe kwoty dotacji wahają się od 1 tys. zł do 4 tys. zł. Zaplanowane imprezy sportowe to w znakomitej większości „powtórka poprzedniego meczu”. Do nowości można zaliczyć Triathlon Szczytno 2018 (dofinansowany przez miasto kwotą 2,5 tysiąca złotych), tyle że nie jest to inicjatywa lokalnych aktywistów sportowych – tę dotację otrzymało Stowarzyszenie Maraton Bydgoski.

 

Fot.

Ubiegłoroczny, reaktywowany Maraton Juranda był sportowym sukcesem. W tym roku otrzyma największą dotację z miejskiej kasy. Bieg odbędzie się 13 maja. Zapisy już trwają.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-02-08 10:06:01

PONAD 300 TYSIĘCY KILOMETRÓW POMOCY

  • Środa, 2019-02-06 16:12:42

Kasa popłynęła do klubów sportowych

  • Czwartek, 2019-01-31 13:03:34

Wioska Aniołów trafiła do TVN


Komentarze

  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:44:45
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:39:50
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
    Autor: Zek
    2019-02-19 14:55:20
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
    Autor: Remik
    2019-02-19 14:52:32
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
    Autor: TZ
    2019-02-19 11:35:14
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
    Autor: szczytnianin
    2019-02-18 21:28:02
  • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
    Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
    Autor: dr
    2019-02-18 17:41:38
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
    Autor: Krajan
    2019-02-18 17:09:13
  • Hrybek zastąpi Bańkowską
    To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-02-18 13:22:54
  • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
    Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
    Autor: Mieszkanka
    2019-02-16 20:40:59