Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

190 lat kościoła ewangelickiego w Rańsku

Jubileuszowe obchody rozpoczęło nabożeństwo celebrowane przez pastora parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczytnie Alfreda Borskiego.

 



- Jest mi miło, że możemy wspólnie obchodzić w tym kościele jubileusz, jaki zdarza się raz na 190 lat – powiedział pastor, po czym akompaniując sobie na gitarze, zaintonował „Barkę”. Ulubioną piosenkę papieża Jana Pawła II odśpiewali wspólnie wszyscy zgromadzeni, także katoliccy mieszkańcy Rańska, którzy licznie przybyli na uroczystość. Po nabożeństwie odbył się koncert chóru „Gloria” ze Skoczowa, miejscowości położonej w Śląsku Cieszyńskim, natomiast dopełnieniem duchowych uniesień był występ śpiewaczki Magdaleny Hudzieczek-Cieślar, której akompaniowała na fortepianie Anastazja Wilczkowska.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w niedzielę. Nabożeństwo celebrował ks. biskup Jerzy Samiec – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, który dokonał rekonsekracji kościelnych organów. Warto dodać, że instrument odrestaurował, zresztą bezinteresownie, młody mieszkaniec Szczytna – Adam Zalewski.

Nabożeństwo uświetnił, podobnie jak w sobotę - chór „Gloria”, a przewodniczący stowarzyszenia byłych mieszkańców powiatu szczycieńskiego w Niemczech – Dieter Chilla, odczytał historię powstania Rańska oraz parafii.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy jubileuszowych obchodów mogli się posilić przy suto zastawionych stołach na terenie ewangelickiej parafii.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2018-01-20 14:37:02

Groźny pożar domu w Rańsku (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2017-10-16 11:39:22

Unijna kasa załata dach kościoła



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
    Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
    Autor: Natalia Zapaśnik
    2018-02-22 12:06:30
  • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
    Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
    Autor: Krystyna
    2018-02-22 11:22:40
  • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
    Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
    Autor: Piotr
    2018-02-21 14:49:12
  • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
    Artykuł stronniczy.
    Autor: Beata N.
    2018-02-20 11:54:06
  • Nie żyje Karol Wojciechowski
    [`]
    Autor: Jola
    2018-02-20 09:09:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
    Autor: czujny
    2018-02-20 08:50:47
  • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
    hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
    Autor: toTYLKOja
    2018-02-19 01:23:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
    Autor: Magnatron
    2018-02-17 20:44:43
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
    Autor: Piotr
    2018-02-16 19:27:54
  • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
    ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
    Autor: jacek