Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

16 dni przeciw przemocy wobec kobiet

Pod takim hasłem wczoraj policjanci ze Szczytna odwiedzili ośrodki pomocy społecznej w Pasymiu i Jedwabnie. Rozmawiali z pracownikami i podopiecznymi placówek na temat odpowiedzialności karnej za przestępstwa związane z przemocą.Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego podkom. Paweł Przybyłek, policjant dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Kowalski oraz sierż. Izabela Cyganiuk, funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedzili dwa ośrodki pomocy społecznej na terenie naszego powiatu. Kierownictwo placówek w Pasymiu oraz w Jedwabnie zorganizowało spotkania, w których uczestniczyli pracownicy socjalni, członkowie grup roboczych Zespołów Interdyscyplinarnych oraz podopieczni ośrodków pomocy społecznej.

- Te spotkania były bardzo istotne pod względem osób uczestniczących i poruszanych tematów. Mężczyźni, którzy przybyli na spotkania dali wyraz idei międzynarodowej kampanii „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet” , ale nie tylko – mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

Wszyscy uczestniczący wysłuchali podkom. Pawła Przybyłka, który w oparciu o przepisy prawne ale także własne doświadczenie służbowe, wynikające z nadzorowania prowadzonych przez szczycieńskich dochodzeniowców spraw karnych, opowiedział o znamionach poszczególnych przestępstw związanych z przemocą.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze