Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

100 modeli samolotów z Rozóg (zdjęcia)

Koło modelarskie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach działa od 3 lat. Modelarze otrzymali ostatnio dofinansowanie Ministerstwa Obrony Narodowej, a wykonane przez nich modele można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie.



Mali modelarze z gminy Rozogi działają przy rozoskim GOK-u. Sklejają modele plastikowe i samoloty z balsy z napędem gumowym. Jak mówi Wojciech Szewczak, instruktor modelarstwa i dyrektor GOK w Rozogach, koło działa zazwyczaj od jesieni do wiosny. W tym roku wyjątkowo nowa grupa rozpoczęła zajęcia w marcu.

 

- Jesienią zbyt mało chętnych zgłosiło się na zajęcia, więc nie powołaliśmy grupy, natomiast w końcu zimy dzieci zaczęły pytać, kiedy będzie kółko więc ruszyliśmy z zajęciami - dodaje opiekun grupy.

 

 

Już w zeszłym roku o zajęcia modelarskie w Orzeszkach zaczął prosić sołtys Leszek Samsel. Krótko potem do dyrektora GOK Rozogi zgłosiła się z podobną prośbą Elżbieta Mróz, która opiekuje się w Klonie grupą taneczną GOK. W kwietniu złożono projekt do MON na zajęcia dla dzieci i młodzieży, a w zeszłym tygodniu ukazała się informacja o wynikach.

 

 

 

W ramach projektu powstaną nowe grupy modelarskie w Rozogach, Klonie i Orzeszkach. Zajęcia będą się odbywać również w wakacje. Do końca roku GOK w Rozogach wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczytnie zaprezentują też cykl wystaw modelarskich pod wspólną nazwą: „100 modeli na 100-lecie niepodległości”. Cykl rozpoczęła wystawa pt. „100 lat lotnictwa polskiego” prezentowana od 3 maja w Rozogach, a od 18 maja w MBP w Szczytnie.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17